GKS Przodkowo zwycięzcą w derbach powiatu kartuskiego. Drużyna wygrała 4:1 z Cartusią 1923

nadesłane/Cartusia 1923 Kartuzy
W sobotę na stadionie gminnym w Przodkowie naprzeciw siebie stanęły jedyne dwie IV-ligowe drużyny powiatu kartuskiego - GKS Przodkowo i Cartusia 1923 Kartuzy. Tego dnia lepsi okazali się gospodarze, pewnie wygrywając z wynikiem 4:1.

Jeszcze przed wejściem na murawę przodkowianie byli faworytami spotkania, na dodatek drużyna nie ukrywa aspiracji do awansu do III ligi. W sobotnim meczu swoje postanowienia zrealizowali właściwie w 100 procentach.

Podopieczni trenerów Piotra Wnuka-Lipińskiego oraz Mirosława Pawłowskiego przeważali praktycznie przez całe 90 minut, a najgroźniejsze sytuacje stwarzali po stałych fragmentach gry. Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił już w 11. minucie Mateusz Łuczak. Kolejne bramki dla przodkowian zaliczali jeszcze Piotr Łapigrowski, drugi raz Mateusz Łuczak oraz Jakub Leszkiewicz. Honorowy punkt dla gości zdobył Paweł Rypel dopiero w 83. minucie spotkania.

- Przodkowianie mecz ten wygrali zasłużenie i małymi kroczkami zmierzają do wygrania ligi. Z pewnością walka o to trofeum będzie trwała do samego końca, bo jak burza idą też piłkarze Kaszubii Kościerzyna i Arki Gdynia. Wszystkie te drużyny prezentują się naprawdę nieźle i wydaje się, że są poza zasięgiem pozostałych ekip w IV lidze - komentuje spotkanie Cartusia 1923, zapewniając jednak, że zespół nie ma zamiaru się poddawać. - Cartusia broni nie składa, i choć złapała małą zadyszkę, pewnie nie raz jeszcze sprawi miłą niespodziankę i niejednemu punkty odbierze.

Po sobotnim meczu GKS Przodkowo zajmuje 3. miejsce w tabeli IV ligi, z kolei Cartusia 1923 Kartuzy pozostaje na 5. pozycji w rankingu.

Składy drużyn:

Cartusia: Babiński- Zapora, Mach, Dawidowski, Turowski- Rypel, Bodzak (50’ Toporek), Jankowski, Kuss (59’ Wenta), Adamkiewicz (68’ Sierszyński)- Kazubowski (79’ Ustowski);
Rez.: Petka- Raulin, Ustowski, Toporek, Wenta, Piór, Sierszyński;

Przodkowo: Rybicki- Formela, Łapigrowski, Szałek, Dampc, Ruszkul (80’ Jaskólski), Łuczak (65’ Doumbouya), Klawikowski, Karniluk (71’ Niedźwiecki), Klecha (70’ Leszkiewicz), Stasiak;
Rez.: Kamola- Doumbouya, Leszkiewicz, Wroński Sebastian, Wroński Seweryn, Jaskólski, Niedźwiecki;

Bramki:
1:0 Łuczak (11’), 2:0 Łapigrowski (28’), 3:0 Łuczak (58’), 4:0 Leszkiewicz (75’), 4:1 Rypel (83’)