Gevorg Sahakyan z tytułem mistrzowskim, Aleksander Mielewczyk na podium

Maciej Krajewski
Facebook/Cartusia Kartuzy
Owocnie dla zapaśników GKS Cartusia Kartuzy zakończyły się XCI Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu klasycznym. Podczas rywalizacji w Kostrzynie nad Odrą Gevorg Sahakyan wywalczył swój piąty tytuł mistrza Polski, z kolei Aleksander Mielewczyk po raz drugi w swej karierze zdobył medal na tym szczeblu zmagań.

Pod koniec ubiegłego tygodnia nad naszą zachodnią granicą rozgrywały się XCI Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu klasycznym. Na starcie można było oglądać łącznie 113 zawodników, reprezentujących 23 kluby z całego kraju, w tym rodzimą Cartusię Kartuzy.

W mocno obstawionej kategorii wagowej 72 kg (12 zawodników) faworyt od początku był jeden - Gevorg Sahakyan. Utytułowany reprezentant kartuskiego klubu nie zawiódł oczekiwań kibiców. W drodze na szczyt pokonał on czterech rywali, nie tracąc przy tym ani jednego punktu technicznego. Nawet Cartusia występ swojego zawodnika komentuje, że był klasą samą w sobie. Warto tu zaznaczyć, że Gevorg po tytuł mistrzowski sięgnął już piąty raz w karierze.

Z bardzo dobrej strony pokazał się też Aleksander Mielewczyk, startujący w kategorii wagowej 67 kg (14 zawodników). Ostatecznie reprezentant Cartusii wywalczył tu brąz.

- To jego trzecie dorosłe, seniorskie mistrzostwa i drugi medal - podaje klub. - Już w tych mistrzostwach finał był w zasięgu Aleksa, niestety popełniony błąd w walce półfinałowej uniemożliwił walkę o złoto.

Pozostali zapaśnicy z Kartuz nie dotarli na podium, ale wciąż uplasowali się w pierwszych dziesiątkach swych kategorii. Narek Mkhitaryan (72kg) zajął 7. miejsce, a Gor Hovsepyan (63kg) 5. Wyniki pojedynczych zawodników przyniosły Cartusii 8. miejsce w klasyfikacji drużynowej. Najlepszy okazał się RCSZ Olimpijczyk Radom.