Mecz de facto rozstrzygnął się w pierwszej połowie.
Mecz de facto rozstrzygnął się w pierwszej połowie. Maciej Krajewski
Gedania Gdańsk zwyciężyła w środowym półfinale regionalnego Pucharu Polski. Hat tricka, który przyniósł gdańszczanom pewne zwycięstwo nad Cartusią 1923 Kartuzy, zaliczył Marek Niewiadomski - jeszcze w pierwszej połowie spotkania.

W środę 10 maja 2023 roku Cartusia 1923 Kartuzy podjęła na własnym boisku Gedanię Gdańsk w ćwierćfinale regionalnego Pucharu Polski. Obie drużyny bardzo liczyły na awans, stąd zapowiadało się nie lada widowisko. Zwłaszcza gospodarzy podbudowało kwietniowe zwycięstwo w 1/8 finału nad innym ligowym oponentem - KP Starogard Gdański.

Zdominował jeden strzelec

Pierwsze minuty jednak należały w dużej mierze do drużyny gości. Początkowo była to swego rodzaju przepychanka z jednej połowy na drugą, ale już w 9. minucie Gedania wyszła na prowadzenie. Po małym zamieszaniu pod bramką pierwszego gola spotkania strzelił Marek Niewiadomski.

Niespełna cztery minuty później Cartusia była bliska wyrównania, ale atak skutecznie powstrzymał golkiper gości. Kolejne niewykończone natarcia i utraty piłki zemściły się w 21. minucie kolejnym celnym strzałem Niewiadomskiego.

Przez resztę pierwszej połowy przy piłce częściej utrzymywali się gospodarze, lecz znowu - nie byli w stanie skutecznie wykończyć akcji. Z kolei piłkarzy Gedanii nie zadowalał najwyraźniej wynik 2:0. W 45. minucie Niewiadomski zaliczył hat tricka. Kartuzianie szybko odpowiedzieli i jeszcze przed gwizdkiem zdobyli honorowego gola. Celny strzał oddał tu Piotr Gryszkiewicz.

Gedania Gdańsk awansuje do półfinału

Niestety dla gospodarzy druga połowa nie okazała się szczęśliwą. Gra była tu bardzo wyrównana - Cartusia nie zamierzała odpuścić, a Gedania wyraźnie nie spoczywała jeszcze na laurach. Żadna z akcji nie zakończyła się jednak zmianą wyniku i to piłkarze z Gdańska awansowali do półfinału regionalnego Pucharu Polski.