Rafał Rusiecki
Radunia Stężyca doczekała się przełamania w wiosennej rundzie. Oby teraz kaszubskiej drużynie szło lepiej Radunia Stężyca/FB
Po sobotnim (19 marca) występie Raduni Stężyca w 2 Lidze dobra wiadomość jest taka, że kaszubski zespół w końcu tej wiosny zdobył komplet punktów. Gorzej, że zwycięstwo wręcz wyszarpał najsłabszemu zespołowi ligi, z którym do 69 minuty przegrywał 1:2.

Sokół Ostróda - Radunia Stężyca 19.03.2022

Sokół Ostróda to najsłabsza drużyna w sezonie 2021/2022 w rozgrywkach eWinner 2 Ligi. Młody zespół prowadzony przez Wojciecha Figurskiego nie zamierza jednak tanio sprzedawać skóry. Przekonali się o tym w sobotę piłkarze Raduni Stężyca. Pogrążona w sportowym kryzysie kaszubska ekipa męczyła się w spotkaniu, w którym miała być zdecydowanym faworytem.

Dość zaznaczyć, że do 69 minuty Sokół prowadził z Radunią 2:1 po dwóch trafieniach Dawida Wojtyry. I pachniało niespodzianką, ponieważ mazurski zespół wygrywa niezwykle rzadko (trzy razy do tej pory). Wiarę w korzystny wynik przywrócił Raduni doświadczony Janusz Surdykowski. Chwilę później Sokół grał w osłabieniu, bo boisko za drugą żółtą kartkę opuścił Wojtyra. Bezcenne trzy punkty zapewnił Dawid Retlewski, który trafił do bramki gospodarzy w 89 minucie.

Radunia odnotowała więc pierwsze zwycięstwo w czwartym meczu po zimowej przerwie. Po 24 kolejkach ma w dorobku 35 punktów i traci trzy do miejsca premiowanego barażem o Fortunę 1 Ligę.

Sokół Ostróda 2-3 Radunia Stężyca 2:3 (1:1)
Bramki:
0:1 Jakub Letniowski (30-karny), 1:1 Dawid Wojtyra (42), 2:1 Dawid Wojtyra (49), 2:2 Janusz Surdykowski (69), 2:3 Dawid Retlewski (89)

Sokół: Kąkolewski - Dymerski, Dzięcioł (90 Żyznowski), Klimek (81 Mazurowski), Turek - Mysiorski, Rogala, Kurowski, Lías (73 Święty; 90 Stępień), Słupski (81 Rugowski) - Wojtyra

Radunia: Tułowiecki - Witek (55 Lizakowski), Szur, Kosznik - Miller (56 Orłowski), Letniowski, Baszłaj (66 Szuprytowski), Łuczak, Stępień (56 Retlewski), Kuźniarski (90 Kopania) - Surdykowski

Żółte kartki: Turek, Wojtyra, Dymerski - Baszłaj, Letniowski, Surdykowski
Czerwona kartka: Dawid Wojtyra (70. minuta, Sokół, za drugą żółtą)

Sędziował: Marcin Szrek (Kielce)