Edward Barsegjan daleko w klasyfikacji Mistrzostw Europy w Finlandii

Edward Barsegjan podczas przygotowań do Mistrzostw Europy w Finlandii
Edward Barsegjan podczas przygotowań do Mistrzostw Europy w Finlandii ze zbiorów Cartusii
Edward Barsegjan był daleko od podium Mistrzostw Europy w Zapasach w Finlandii. W 1/8 finału uległ reprezentantowi Turcji, a jego pogromca przegrał w półfinale. Trzy medale zdobyli za to zawodnicy Cartusii w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Kadetów w Kostrzynie.

Edward Barsegjan, najbardziej utytułowany zawodnik Cartusii Kartuzy, nie będzie mile wspominał Mistrzostw Europy w Zapasach w Finlandii 2014. Wybierał się na nie licząc na medal, ale wróci bez sukcesu.

Reprezentant Polski w pierwszej swojej walce w kat. 59 kg, w 1/8 finału trafił na Turka Rahmana Bilici. Przegrał 0:6.

- Edward walczył zbyt nerwowo, decydował się na nieprzygotowane akcje, które kończyły się punktami dla przeciwnika - komentuje Andrzej Pryczkowski, prezes Cartusii.

Kartuzianinowi pozostawało liczyć na awans Biliciego do finału, co otwierałoby mu drogę do brązu w repasażach. Zawodnik z Turcji przegrał jednak w półfinale, więc "Edo" mógł zacząć pakować torbę. Został sklasyfikowany na 21 miejscu.

Na pocieszenie dla kibiców pozostają dobre wiadomości o występie młodych kartuzian w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Kadetów w Kostrzynie. Wśród juniorów mistrzem w kat. 120 kg został Rafał Formela, a srebro wywalczył Jędrzej Wiśniewski wadze 85 kg. Na najniższym stopniu podium w kat. 76 kg stanął kadet Krzysztof Niklas. Więcej na ten temat wkrótce.