Dwie serie po świętach w kartuskiej halówce

red.
W ostatni weekend zespoły startujące w kartuskich rozgrywkach rozegrały dwie serie spotkań. W Superlidze dwie czołowe drużyny Mściwoj Kartuzy oraz Drink Team Kolbudy zdobyły komplet punktów i powiększyły przewagę nad trzecim w tabeli Tombudem. Zespoły z miejsca 4-6 Graham Sierakowice, Maniara Gdańsk oraz Elus Kartuzy dzieli tylko jeden punkt różnicy.

W drugiej lidze po zakończeniu pierwszej rundy doszło do podziału drużyn na grupę silniejsza i słabszą. W grupie silniejszej na czele znajduje się Syldar Kiłepino, który lepszym stosunkiem bramek wyprzedza kolejno zespoły Klejna Dachy Sierakowice i Drink Somonino. W grupie słabszej na czele TVT Teletronik przed Drink Team II Kolbudy oraz 4 ML Budowa Kartuzy.

W najciekawszym meczu weekendu Mściwoj Kartuzy wysoko pokonał Tombud Kartuzy. Szybko strzelona bramka, konsekwentna uważna gra i do tego jeszcze dwie bramki do przerwy zdobyte przez Mściwoj spowodowały, że ten zespół pierwszą połowę kończył z trzy bramkową przewagą. Początek drugiej połowy to gol dla Tombudu, dający nadzieję na nawiązanie walki jednak przeciwnik odpowiedział kolejnymi dwiema bramkami kończąc to spotkanie wynikiem 5-1. Sam mecz dostarczył licznej widowni sporo emocji, gdzie w szybkim tempie dochodziło do wielu akcji pod obu bramkami. Dzięki temu zwycięstwu Mściwoj zakończył pierwszą rundę rozgrywek na pierwszym miejscu tabeli Superligi.

Kolejne cenne punkty tego dnia zdobył również wicelider tabeli Drink Team Kolbudy. Po wygranej 4-2 nad Grahamem Sierakowice ten zespół umocnił się na fotelu wicelidera i na koniec pierwszej rundy ma 4 punkty przewagi nad 3 w tabeli Tombudem.