Dwa wysokie zwycięstwa zespołów juniorskich Cartusii 1923

Rocznik 2006/7
Rocznik 2006/7 fot. ilustr./Cartusia 1923
W ostatnie dni października dobrą formę pokazali juniorzy Cartusii 1923 z roczników 2006/7 oraz 2009/10. Obie drużyny wygrały swoje mecze wynikiem 7:3.

Pierwsze zwycięstwo przypadło starszej grupie, prowadzonej przez trenera Łukasza Riegla. Młodzi kartuzianie, występujący w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej, na własnym boisku spotkali się w piątek 30 października z drużyną MKS Debrzno. Początek nie zapowiadał się jednak obiecująco.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gości 0:1, a jeszcze przed 20. minutą doszło do 0:2 dla MKS Debrzno. Chwilę później jednak bramkę kontaktową niebiesko-biało-czarni zdobyli po samobójczym trafieniu jednego z gości. Na minutę przed przerwą wynik spotkania na 2:2 ustanowił jeszcze Borys Płotka.

Krótko po zmianie stron goście ponownie wyszli na prowadzenie 2:3. Jak się okazało jednak był to ostatni ich gol w spotkaniu - od tego momentu podopieczni Łukasza Riegla wyraźnie przejęli inicjatywę, strzelając bramkę za bramką. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli m.in. Aleksander Mielewczyk, strzelec trzech z nich, oraz Maciej Lewandowski, który 5-krotnie asystował i dodatkowo sam zdobył jeszcze jedną bramkę.

Trener Łukasz Riegel po spotkaniu pochwalił cały zespół, który zasłużył na wygraną w tym meczu. Jak mówił: wygrana była konsekwencją ciężkich i regularnych treningów, w których uczestniczą nasi młodzi adepci futbolu.

Młodszy zespół z identycznym wynikiem
Tak samo wysoko zwyciężyli grający w sobotę 31 października piłkarze grupy JD2 (rocznik 2009/10). Zawodnicy Cartusii 1923 spotkali się na wyjeździe z zespołem Salos Brusy.

W przeciwieństwie do swych starszych kolegów w tym przypadku młodzi kartuzianie już od samego początku dominowali na murawie. W 3 minucie, po bramkach Maksa Szychalewskiego i Mateusza Grzecha, niebiesko-biało-czarni prowadzili 2:0, kolejne trafienia zaś były tylko kwestią czasu. Przed przerwą Cartusia 1923 prowadziła już 4:1.

W drugiej połowie gospodarze próbowali jeszcze zmienić ten niekorzystny dla siebie rezultat i nie poddawali się do ostatniego gwizdka sędziego. Dzięki temu piłkarzom z Brus udało się pokonać bramkarza Cartusii jeszcze dwukrotnie, ale przy kolejnych 3 trafieniach niebiesko-biało-czarnych wynik spotkania został ustalony na 7:3 dla gości. Także i tutaj kartuzianie mieli zdobywcę hat tricka - Maksymiliana Szychalewskiego.

Była ta przedostatnia kolejka rozgrywek. W tabeli drużyna z Kartuz zajmuje 3. miejsce, nieznacznie ustępując tylko Chojniczance Chojnice i Raduni Stężyca.

Składy zespołów Cartusii

Rocznik 2006/7:
Kruszyński A.- Hinca J., Adamczyk K., Zimnowłocki St. (kpt), Płotka B., Riegel C., Mielewczyk A., Lewandowski M., Malinowski K., Wyka J., Bryska N.;
Rez.: Tryba A., Regliński N., Kryszewski N., Witka Ł., Klawikowski E., Uzarek D., Dejk M.;

Bramki:
0:1 MKS Debrzno (11’), 0:2 MKS Debrzno (19’), 1:2 MKS Debrzno (samob. 20’), 2:2 Płotka B. (39’), 2:3 MKS Debrzno (47’), 3:3 Mielewczyk A. (49’), 4:3 Mielewczyk A. (67’), 5:3 Mielewczyk A. (75’), 6:3 Lewandowski M. (79’), 7:3 Dejk M. (80’);

Rocznik 2009/10:
Renka H.- Drewing D., Gański B., Lipski D. (kpt), Szychalewski M., Grzech M., Stolc M., Szyca O., Serkowski S.;
Rez.: Elas B.- Korwel R., Plichta K., Konkel A., Lidzbarski D., Hinca K.;

Bramki:
0:1 Szychalewski M. (1’), 0:2 Grzech M. (3’), 0:3 Drewing D. (24’), 1:3 Salos Brusy (24’), 1:4 Grzech M. (31’), 2:4 Salos Brusy (36’), 2:5 Szychalewski M. (40’), 2:6 Lipski D. (50’), 3:6 Salos Brusy (53’), 3:7 Szychalewski M. (69’);

(info: nadesłane/Cartusia 1923 Kartuzy)