Dwa srebra i drużynowe złoto - świetny występ żukowskich biegaczy w przełajach

Biegacze z GKS Żukowo w pięknym stylu wywalczyli kolejne medale Mistrzostw Polski w biegach przełajowych. Podczas zawodów w Olszynie podopieczni Krzysztofa Króla zajęli dwa drugie miejsca oraz zwyciężyli jako drużyna.

Świetną formę pokazali biegacze z GKS Żukowo podczas 91. PZLA Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych. W zawodach w Olszynie podopieczni Krzysztofa Króla starowali na dystansach od 2 do 6 km w kategoriach od juniora młodszego do seniora.

Najwyższe lokaty wywalczyli kadrowicze Marcin Kowalski (2. miejsce na dystansie 3 km U20) oraz Tomasz Kurowski (2. miejsce na 6 km U20).
- Tomek potwierdził, że zdecydowanie zasłużył na wyjazd na Mistrzostwa Świata w Przelaju, które odbęda się już za tydzień - komentuje trener Krzysztof Król.

Wysokie pozycje zajęli też Patryk Groth (5. miejsce na 3 km U20) oraz Weronika Mikołajewska (6. miejsce na 2 km U18). Gorzej poszło jedynie Agacie Kotłowskiej, która na 2-kilometrowej trasie w kategorii wiekowej U20 była dopiero 18., a także seniorowi Wojciechowi Serkowskiemu, który dobiegł na 11. pozycji starcie na 4 km. Choć te dwa miejsca są już odległe od podium, należy przy tym nadmienić, iż wszyscy znacznie poprawili swoje miejsca sprzed roku lub obronili pozycje medalowe.

Biegacze z GKS Żukowo byli też lepsi drużynowo - po zeszłorocznym brązie na sobotnich zawodach zdeklasowali konkurencję i zdobyli złoto w klasyfikacji punktowej juniorów. Dla biegaczy z GKS Żukowo jest to już 13. medal Mistrzostw Polski w przełajach od 2016 r.

(info: Krzysztof Król)