Dwa medale mistrzostw Polski dla zapaśników Cartusii

Maciej Krajewski
GKS Cartusia Kartuzy
Dwa srebrne krążki, a także 7. i 10. miejsca w klasyfikacji drużynowej - młodzieżowcy i juniorzy sekcji zapaśniczej Cartusii Kartuzy mogą zaliczyć weekendowe mistrzostwa Polski do udanych.

Miniony weekend dla kibiców kartuskich zapaśników był prawdziwą huśtawką emocji. Z jednej strony niewykorzystana okazja Gevorga Sahakyana na eliminacjach do olimpiady (okraszona też kontrowersją). Z drugiej - bardzo udany start juniorów i młodzieżowców klubu. W dniach 19-21 marca w Poznaniu odbywały się bowiem mistrzostwa Polski w zapasach w stylu klasycznym właśnie w kategoriach U20 i U23.

Do rywalizacji na poznańskich matach stanęło pięciu zawodników ze stolicy Kaszub, których prowadził trener Bartłomiej Pryczkowski. Cała piątka dotarła do strefy medalowej, jednak nie wszystkim udało się wywalczyć krążki.

Najlepiej wypadli dwaj młodzieżowcy - Aleksander Mielewczyk (67 kg) i Nikodem Drewa (60 kg), którzy w swoich kategoriach wagowych zdobyli srebrne medale. Gorzej było wśród juniorów, którzy ostatecznie uplasowali się obok podium. Gor Hovsepyan (60 kg), Andrzej Drewa (63 kg) i Narek Mkhtaryan (72 kg) zajęli 5. miejsca. W efekcie w punktacji drużynowej młodzieżowcy Cartusii byli 7., a juniorzy zamknęli pierwszą dziesiątkę.