Dwa medale Magdaleny Malotka-Trzebiatowskiej na Międzynarodowych Mistrzostwach Wybrzeża

Lucyna Puzdrowska
Podczas tegorocznej majówki zawodnicy Klubu Strzeleckiego "Dziesiątka” Kartuzy wzięli udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Wybrzeża w Ustce. Najlepiej spisała się Magdalena Malotka-Trzebiatowska, zdobywając dla klubu dwa medale - srebrny i brązowy.

Magdalena Malotka-Trzebiatowska wraz z Dominiką Hirsz pierwszego dnia zmagały się z trzema postawami 3x20, gdzie Dominika strzeliła 531 pkt zdobywając 10. miejsce, a Magda osiągnęła wynik 565 dostając się z 3. pozycji do finału. Zakończyła to starcie ze srebrnym medalem.

Z kolei Natalia Żakowska w dwóch pierwszych dniach po raz pierwszy wystartowała w pistolecie sportowym 30+30 kobiet, gdzie osiągając wynik 471 zajęła 10. miejsce. Swój start tego dnia miał również Fabian Nader w konkurencji karabin pneumatyczny 50 strzałów juniorów młodszych. Z wynikiem 495,7 otarł się o pozycje medalowe zajmując ostatecznie 4. miejsce.

Drugiego dnia Natalia Żakowska w pistolecie pneumatycznym z wynikiem 558 z 7. miejsca awansowała do finału, a w nim niestety rywalizację zakończyła na 8. miejscu.

Nieco lepiej poradziły sobie juniorki. Dominika zajęła 9. miejsce z wynikiem 602.0, a Magda ponownie trafiła do finału, tym razem z czwartej pozycji osiągając rezultat 617.8, co dało jej kolejny medal, tym razem brązowy.

Juniorka młodsza - Alicja Cejrowska, również w pneumatyku strzeliła wynik 460.4 i uplasowała się na 12. miejscu. Ostatniego już dnia były strzelania z postawy leżącej, w której Dominika z Magdą strzelając wyniki 594.0 i 606.5 zajęły miejsca 15. i 6.

Wyjazd odbył się dzięki dotacji gminy Kartuzy.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0