Dominika Konkel po raz drugi Mistrzynią Polski

GKS Cartusia Kartuzy
W miniony weekend w Dzierżoniowie trwały Mistrzostwa Polski Młodziczek. Startując już jako faworytka Dominika Konkel zwyciężyła wszystkie swoje pojedynki, zdobywając tytuł już drugi tytuł mistrzowski w karierze.

W dniach 15-17 listopada w Dzierżoniowie odbywały się VIII Mistrzostwa Polski Młodziczek w zapasach, będące jednocześnie ostatnimi zawodami w sezonie 2019, w którym można zdobyć tytuł Mistrza Polski. Wśród 188 zawodniczek znalazły się dwie reprezentantki Cartusii Kartuzy – Dominika Konkel i Paulina Reiter.

Dominika wystartowała w kategorii 33 kilogramów i od samego początku należała do faworytek zawodów. Nadzieje te zresztą potwierdziła, wygrywając wszystkie cztery pojedynki przez przewagę techniczną, co dało jej ostateczne zwycięstwo i już drugie złoto Mistrzostw Polski.

- To jej drugi medal mistrzowski i mamy nadzieję, że to początek większej kolekcji - komentuje Cartusia.

Paulina Reiter rywalizowała z kolei w kategorii 50 kilogramów, gdzie zwyciężyła dwa z czterech pojedynków (pozostałe dwa przegrała). Wynik ten dał jej 11. miejsce.

- Kartuskie dziewczyny świetnie wpisują się w tradycję naszych kartuskich zapasów - podsumowuje klub. - Ten sezon dobiega końca, a przyszły mamy nadzieję, że będzie jeszcze lepszy.

Na mistrzostwach zawodniczki poprowadził trener Łukasz Konkel.

(info: GKS Cartusia Kartuzy)