Dobry występ kartuskich zapaśników w Pucharze Polski w Radomiu

Maciej Krajewski
Dwa miejsca na podium i 8. w klasyfikacji drużynowej - tak prezentują się wyniki GKS Cartusii Kartuzy w pierwszym w tym sezonie zapaśniczym Pucharze Polski seniorów w stylu klasycznym. Klub wystawił do rywalizacji nieco odmłodzony skład, który spisał się bardzo dobrze.

Pod koniec ubiegłego tygodnia w Radomiu odbywał się Puchar Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Na Mazowsze GKS Cartusia pojechała bez swojego czołowego zawodnika - Gevorga Sahakyana, który już teraz trenuje w Budapeszcie, przygotowując się do eliminacji do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Niemniej o kartuskiej młodzieży, prowadzonej przez Bartłomieja Pryczkowskiego, nie można powiedzieć, że nie sprostała standardowo wysokim oczekiwaniom.

Do swojego pierwszego seniorskiego finału, w kategorii 72 kg, dotarł Aleksander Mielewczyk. Kolejno pokonał on przedstawiciela RCSZ Radom Mateusza Redestowicza, dwóch reprezentantów Litwy (Eimantasa Vilimasa i Ronalda Čužinova), a w finale uległ na punkty zawodnikowi z Danii Fredrikowi Bjerrehuusowi. Drugie podium dla Kartuz wywalczył Nikodem Drewa w kategorii 60 kg. Także zwyciężył trzykrotnie i przegrał jeden raz.

Poza nimi dwoma do Radomia pojechało jeszcze trzech zapaśników Cartusii: Narek Mkhitaryan (72 kg) zajął miejsce 9., z kolei Gor Hovsepyan (60kg) Dawid Szynszecki (82 kg) w swoich kategorii zamknęli pierwszą dziesiątkę. Drużynowo klub uplasował się na 8. miejscu.