Dobry start zapaśników z Kartuz, Przodkowa i Żukowa na mistrzostwach w Swarzędzu

Maciej Krajewski
Facebook/GKS Cartusia Kartuzy
W miniony weekend w Swarzędzu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w zapasach stylu klasycznym. Do rywalizacji stanęli zarówno zapaśnicy GKS Cartusia Kartuzy, jak i UKS Orlik Przodkowo, w klasyfikacji drużynowej zajmując odpowiednio 5. i 18. miejsce. Wysoko uplasowali się też reprezentanci Moreny Żukowo.

Nie tylko dziewczęta miały okazję w miniony weekend rywalizować na matach zapaśniczych. W sobotę 15 maja w Swarzędzu przeprowadzono Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w zapasach stylu klasycznym. Do miasta, w którym w tym roku zapasy obchodzą swoje stulecie, zjechali przedstawiciele 21 klubów z całej Polski, w tym zawodnicy GKS Cartusia Kartuzy oraz startujący wraz z nimi reprezentanci UKS Orlik Przodkowo.

Wśród zapaśników z powiatu kartuskiego prym wiedli zawodnicy Cartusii, ale i przodkowianom przypadła pozycja medalowa. Wywalczył ją Łukasz Damski, który w kategorii 55 kg open zajął 3. miejsce.

- To kolejny start zapaśników z Przodkowa, tym razem na arenie ogólnopolskiej i już z indywidualną pozycją medalową - krótko komentuje występ przodkowian Cartusia Kartuzy.

Medale zdobyli jeszcze: Stanisław Leoniuk (1. miejsce, 25 kg), Aleksander Dunst (1. miejsce, 55 kg), Franciszek Stankowski (2. miejsce, 36 kg), Jan Leoniuk (3. miejsce, 32 kg), Filip Lejkowski (3. miejsce, 25 kg), Aleksander Renachowski (3. miejsce, 31 kg) oraz Dawid Konkel (3. miejsce, 33 kg) z Cartusii. Dobre wyniki indywidualne zapewniły klubowi ze stolicy Kaszub 5. miejsce w klasyfikacji drużynowej. UKS Orlik uplasował się natomiast na 18. pozycji, ex aequo z KS Husarz Gniezno i Ajasem Gdańsk. W zorganizowaniu wyjazdu zapaśników pomogły władze gminy Przodkowo.

Dwa złota dla Moreny

Dobry start w Swarzędzu zanotowali również zapaśnicy Moreny Żukowo. Swój debiutancki start na tak silnie obsadzonych zawodach miała młodsza grupa. Reprezentanci Żukowa jednak zaskoczyli nawet swoich opiekunów, zbierając łącznie 5 medali, w tym, podobnie jak Cartusia, dwa złote i jeden srebrny.

Najlepiej spisali się tutaj Artur Pituła i Hubert Czerwionka, 2. miejsce w swojej kategorii wagowej zaś wywalczył Mateusz Felski. Brązowe krążki powędrowały jeszcze do Ignacego Richerta i Szymona Trepczyka.

- Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów a rodzicom dziękujemy za pomoc - podsumowuje klub.

Z takimi osiągnięciami Morena uplasowała się na 6. pozycji w klasyfikacji drużynowej, wraz z ZKS Miastko.