Dobry start Dominiki Hirsz w Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

W ubiegłym tygodniu wysokie wyniki na ogólnopolskich zawodach zdobyła Dominika Hirsz. Najmłodsza zawodniczka kartuskiej „Dziesiątki” uplasowała się na 13. miejscu wśród 53 strzelców z całej Polski, zdobywając jednocześnie punkty dla województwa Pomorskiego.

Często gdy piszemy o sukcesach podopiecznych Kartuskiego Klubu Strzeleckiego „Dziesiątka” dotyczą one sióstr Malotka-Trzebiatowskich. Nie tylko nimi jednak stoi reprezentacja stolicy Kaszub. W dniach 9-13 września we Wrocławiu odbył się Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w strzelectwie sportowym. Kartuski klub reprezentowała na nich jego najmłodsza zawodniczka - Dominika Hirsz.

Startując tylko w konkurencji karabinu pneumatycznego Dominika uplasowała się na wysokiej 13. pozycji spośród 53 zawodniczek, zakwalifikowanych do rywalizacji. Wynik ten zapewnił również 4 punkty dla reprezentantów województwa Pomorskiego.

Dominika Hirsz wystąpiła również w strzelaniu w sieci, gdzie dotarła do finału, w którym zajęła ostatecznie 8. miejsce.

- Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów - krótko komentuje Jerzy Malotka-Trzebiatowski, trener KKS „Dziesiątka”.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani