MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Do jakiego przedszkola w Kartuzach zapisać dziecko? Lista dostępnych placówek w roku szkolnym 2024/2025

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Przedszkola w Kartuzach. Lista placówek
Przedszkola w Kartuzach. Lista placówek Lordn
Już od najmłodszych lat warto zadbać o rozwój dziecka. Dobrym pomysłem jest więc zapisanie go do jednego z przedszkoli w Kartuzach. Sprawdź adresy dostępnych placówek. Uzyskaj także informacje na temat tego, kiedy jest początek rekrutacji i jakie kryteria brane są pod uwagę oraz jak bardzo istotne jest, aby Twoje dziecko możliwie jak najwcześniej rozpoczęło lekcje funkcjonowania w grupie.

Spis treści

Ile lat powinno mieć Twoje dziecko, aby pójść do przedszkola?

Do przedszkola możesz zapisać dziecko, które w momencie rozpoczęcia roku szkolnego rocznikowo ukończyło 3 lata. Niekiedy możliwe jest, że ma ukończone 2,5 roku, w tej sprawie decyduje placówka.

Kiedy są przeprowadzane rekrutacje w przedszkolach w Kartuzach?

Rekrutacje w przedszkolach trwają na ogół w pierwszych miesiącach roku, w lutym i marcu. Jest to zależne od konkretnej placówki. Przedszkola publiczne oraz niepubliczne mają różne zasady w procesie rekrutacyjnym. W pierwszym wariancie są one ustalane odgórnie i mają zapis w ustawie, zaś te drugie ustalają zasady indywidualnie i w każdej placówce mogą być odmienne.

Jak wygląda rekrutacja i gdzie możesz znaleźć informacje o tym?

Niepubliczne placówki w Kartuzach funkcjonują zgodnie z przepisami, które określone są w statucie i bazując na nich przeprowadzają rekrutację. Wszystko, co należy zrobić, to wypełnić formularz zgłoszeniowy. W większości przypadków o tym, czy dziecko zostało przyjęte decyduje kolejność wpłynięcia zgłoszeń. Następnie pierwszeństwo mają zazwyczaj maluchy, które chodziły do wybranego przedszkola już wcześniej. Pod uwagę mogą być brane również takie okoliczności, jak rodzeństwo uczęszczające do tego przedszkola. Więcej informacji w sprawie rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 znajdziesz na stronie internetowej lub w samej placówce.

Zapisać dziecko można poprzez platformy internetowe bądź w starej formie, to znaczy samodzielne przekazanie formularza do sekretariatu placówki.

Informacje o rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w placówkach publicznych w Kartuzach znajdziesz na ich stronach internetowych, a także na stronach urzędu miasta.

Kryteria rekrutacyjne w placówkach publicznych to między innymi:

  • wielodzietność rodziny kandydata
  • niepełnosprawność rodzeństwa kandydata
  • objęcie kandydata pieczą zastępczą

Szukasz zabawek? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czy Twoje dziecko powinno chodzić do przedszkola w Kartuzach?

Nauka w przedszkolu jest bardzo ważna w rozwoju dziecka. Jej głównym celem jest przygotowanie go do nauki w szkole. Oprócz tego, maluch chodząc do przedszkola poznaje tajniki życia w grupie. Dochodzi u niego do rozwoju w zakresie społecznym i związanym z emocjonalnością. Uczy się tam, jak rozmawiać z innymi dziećmi i dorosłymi, mówić o swoich emocjach i potrzebach.

W przedszkolu dziecko uczy się funkcjonowania wśród rówieśników i zaczyna przyswajać reguły panujące w grupie - zdradziła Dominika Słowikowska, psycholog.

Jest to przestrzeń do rozwijania umiejętności motorycznych. Maluchy uczą się, jak bez pomocy dorosłych myć zęby, ubierać się, jeść, grać w piłkę, rysować. Zabawa w większym gronie sprzyja przyswajaniu takich zasad, jak dzielenie się zabawkami, zabawa bez konfliktów, empatia wobec innych dzieci.

Przybory szkolne, które mogą się przydać Twojemu maluchowi

Materiały promocyjne partnera

Wizytówki przedszkoli w Kartuzach

Poniżej znajduje się lista wizytówek przedszkoli. Wybierz najlepsze dla Twojego dziecka.

Dzierżążno, Edukacji Narodowej 4 a

Twoja wizytówka w Katalogu Firm

Docieraj do 3,7 mln użytkowników naszych serwisów dziennie

Dodaj firmę za darmo
Autopromocja

Szukasz dalej? Kliknij i sprawdź wszystkie przedszkola w Kartuzach

To warto wiedzieć

Okazje
od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto