Damian Metza mistrzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zapasach 2015

Cartusia Kartuzy i województwo pomorskie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2015 ze zbiorów Cartusii
Trzy medale zdobyli zawodnicy Cartusii Kartuzy w finale XXI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zapasach w Stylu Klasycznym w Radomiu. Mistrzem Polski kadetów został Damian Metza, brązowe medale zdobyli Aleksander Mielewczyk i Nikodem Drewa. Na najniższym stopniu podium stanął też Kacper Klasa z Moreny Wegi Żukowo.

Czterech zawodników GKS-u Cartusii Kartuzy walczyło o laury Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zapasach w Stylu Klasycznym w Radomiu, zawodach traktowanych jako mistrzostwa Polski w kategorii kadetów. Medale zdobyło trzech z nich.

Bezkonkurencyjny w kategorii 63 kg był Damian Metza - wygrał przed czasem wszystkie walki i zdobył tytuł mistrza Polski w swojej kategorii. Zakwalifikował się tym samym do Mistrzostw Europy Kadetów, które odbędą się w sierpniu w Serbii.

Na podium stanęli też Aleksander Mielewczyk w wadze 54 kg i Nikodem Drewa w kat. 58 kg. Obaj walczyli bardzo dobrze, mimo iż debiutowali w swoich kategoriach i byli w nich najmłodsi. Jakub Hildebrandt, czwarty z kartuzian zajął siódme miejsce.

Medal dla powiatu kartuskiego wywalczył też jedyny reprezentant Moreny Wegi Żukowo na OOM Kacper Klasa - zajął trzecie miejsce w kategorii 63 kg.

Na podium stanął również Andrzej Pryczkowski, prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Zapaśniczego, bo pomorskie w klasyfikacji województw zajęło drugie miejsce. W punktacji klubowej Cartusia sklasyfikowana została na miejscach 8-9, a Morena na pozycjach 28-30.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0