Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Chmielno. Festiwal Tradycji Kaszubskich i Mistrzostwa w Zażywaniu Tabaki już w niedzielę, 21 sierpnia!

Lucyna Puzdrowska
Lucyna Puzdrowska
Lucyna Puzdrowska/archiwum
Już w najbliższą niedzielę, 21 sierpnia aż trzy połączone imprezy odbędą się na stadionie w Chmielnie. Mieszkańcy i turyści bawić się będą na Festiwalu Tradycji Kaszubskich połączonym z 19. Mistrzostwami Polski w Zażywaniu Tabaki. W tym roku odbędą się też tego dnia Dożynki parafialno-gminne.

Obchody rozpoczną się o godz. 13 mszą świętą dożynkową w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Chmielnie. Zaraz po nabożeństwie korowód dożynkowy wyruszy na stadion gminny, gdzie rozpocznie się dalsza część Festiwalu Tradycji Kaszubskich 2022 w Chmielnie.

Nastąpi tu przekazanie bochna chleba na ręce Michała Melibrudy, wójta gminy Chmielno. Kolejnym punktem programu będzie wręczenie nagród laureatom etapu gminnego konkursu Piękna Wieś Pomorska 2022. W tej części nie zabraknie konkursów i zabaw z publicznością.

O godzinie 16 rozpoczną się Mistrzostwa Polski w Zażywaniu Tabaki 2022

Punktualnie o godz. 16 zaplanowano prezentację tegorocznych kandydatów do tytułu Mistrza Polski w zażywaniu tabaki. Każdy z kandydatów będzie miał wyznaczony czas, aby jak najlepiej zaprezentować się przed komisją oceniającą występy.

Zaraz po nich nastąpi wspólne zażycie tabaki przez jak największą liczbę osób, czyli tradycyjne "Chceme le so zażec!".

Część koncertowa imprezy od godziny 18

Właśnie na godz. 18 zaplanowano koncert The Mind Sikers (w ramach projektu DAMrocka). Po występie, ok. godz. 19 nastąpi ogłoszenie wyników Mistrzostw Polski w Zażywaniu Tabaki.

O godzinie 19.30 rozpocznie się koncert zespołu Słowiańska Dusza

Słowiańska Dusza - to zespół międzynarodowy, którego członkowie pochodzą z Polski, Ukrainy i Białorusi. Połączyła ich miłość do muzyki i chęć ocalenia bogactwa kulturowego narodów słowiańskich.

Śpiewają piosenki folkowe oparte na tradycyjnych pieśniach ludowych: polskich, ukraińskich, rosyjskich i białoruskich. W repertuarze mają także utwory autorskie oraz ballady bardów: Bułata Okudżawy i Władimira Wysockiego. Przypominają również szlagiery z okresu dwudziestolecia międzywojennego autorstwa m.in.: Mariana Hemara, Henryka Warsa, Andrzeja Własta

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto