Cartusia zwyciężyła

(u)
Szczypiorniści GKS Cartusia w Kartuzach wywalczyli pierwsze miejsce w Półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Ręcznej rocznik 1987. Trzydniowy turniej rozgrywany był w sali sportowej Gimnazjum nr 1 w Kartuzach.

W pierwszym dniu mistrzostw kartuski zespół zmierzył się z drużyną MKS Tęcza Kościan. W spotkaniu tym, po wyrównanej grze, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem remisowym 20:20. Jednak po przerwie kartuzianie okazali się lepsi i pokonali rywali 42:35.

W sobotę drużyna Cartusii rozegrała mecz z MKS Jurand Ciechanów. W tym spotkaniu prym wiedli również gospodarze. Do przerwy prowadzili 19:14, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 37:30 dla Cartusii.
Najbardziej emocjonującym meczem było niedzielne spotkanie pomiędzy GKS Cartusia a ChKS Łódź, w którym spotkały się dwa najlepsze zespoły półfinałów. Walka była bardzo zacięta. Licznie zgromadzeni kibice byli jednak spokojni, gdyż na przerwę gospodarze zeszli z sześciopunktową przewagą (17:11). Jednak 10 minut przed końcem meczu, gdy kartuski zespół grał w dwuosobowym osłabieniu, a przewaga wynosiła tylko trzy punkty, sala zamarła. Kartuzianie jednak poradzili sobie z tą sytuacją. Mecz zakończył się 30:27 dla gospodarzy.

W finale mistrzostw Polski udział wezmą dwie najlepsze drużyny półfinałów - GKS Cartusia Kartuzy i ChKS Łódź.