Cartusia wygrywa z Orlętami Reda 0:1

Tomasz Smuga
Wynikiem 1:0 zakończyło się spotkanie Cartusii 1923 Kartuzy z Orlętami Reda. Bramkę dla kartuzian strzelił Łukasz Puczyński, w 40 minucie meczu.

Samo spotkanie nie przysporzyło kibicom wielu emocji. Większość meczu przebiegała w wolnym tempie w środkowej strefie boiska.
- Mecz można określić jednym słowem, nuda. Nie było żadnych emocji - tak podsumował pojedynek pomiędzy Orlętami a Cartusią jeden z redzkich kibiców.
W przebiegu całego spotkania akcje, po których mogły paść bramki, można policzyć na palcach jednej dłoni. W polu karnym sytuację dla redzian zmarnował Krzysztof Ziemak, a innym razem niecelnym strzałem popisał się Krzysztof Wesołowski. Cartusia tylko raz zaskoczyła rywali. Ten jeden raz wystarczył. W 40 minucie dośrodkowanie z prawej strony boiska wykorzystał Puczyński. Piłkarz z Kartuz uderzeniem głową prosto w okienko pokonał Marcina Rybanda.
- Brakuje u nas zawodnika, który potrafiłby pokierować drużyną w środku pola. Naszym zawodnikom brakuje odpowiednich umiejętności - szczerze przyznał po meczu Mieczysław Gierszewski, trener Orląt Reda.

Orlęta Reda - Cartusia Kartuzy 0:1 (0:1)