Cartusia 1923 zwyciężyła z MKS Władysławowo i awansowała do IV ligi

nadesłane/Cartusia 1923
Na początku miesiąca były to wręcz płonne nadzieje, teraz jednak stały się faktem - Cartusia 1923 Kartuzy, po serii zwycięstw zajęła pierwsze miejsce w tabeli i wywalczyła awans z powrotem do IV ligi.

Wszystko sprowadzało się do sobotniego spotkania na szczycie z MKS Władysławowo. Tydzień wcześniej zespół z Kartuz pokonał na wyjeździe Sztorm Kosakowo 3:1, z kolei dotychczasowy lider tabeli przegrał sobotni mecz z Potokiem Pszczółki. W efekcie różnica między kartuzianami a drużyną z Władysławowa zmalała do 3 punktów, dając Cartusii realną szansę na awans.

Sobotni pojedynek w Kartuzach rozpoczął się jednak przewagą gości. Już w 4. minucie Marek Kwaśnik posłał piłkę do bramki kartuzian. Gospodarze nie poddali się i zaledwie kilkanaście minut później wyrównali na 1:1 po celnym strzale Rolanda Kazubowskiego. Decydujący gol Przemysława Kussa padł dopiero w 83. minucie.

Dzięki zwycięstwu w ostatnim w tym sezonie meczu kartuzianie zrównali się punktami z MKS Władysławowo, a że w bezpośrednich pojedynkach mają lepszy bilans, (we Władysławowie padł remis 2:2) awans przypadł Cartusii 1923 Kartuzy. Oznacza to, że po roku gry w klasie okręgowej klub z Kartuz wraca do IV ligi.

W hicie sezonu poza głównymi bohaterami tego spotkania, jakimi byli sami piłkarze, uczestniczyło także wielu kibiców. Na kartuskim stadionie pojawili się też Mieczysław Grzegorz Gołuński, burmistrz Kartuz, Radosław Michalski, prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej a także były selekcjoner reprezentacji Polski Paweł Janas. Z ich rąk, po zakończeniu spotkania, piłkarze Cartusii odebrali gratulacje oraz pamiątkowy puchar i medale za awans.

Składy drużyn:

Cartusia 1923: Babiński- Sierszyński, Raulin, Jankowski, Ochoa Pineiro (80’ Wenta)- Rypel, Bodzak, Kuss, Toporek, Adamkiewicz (kpt)- Kazubowski;
Rez.: Petka- Konkol, Wenta, Kitowski, Dejk, Adamczyk;

MKS Władysławowo: Miotk- Skwiercz, Kleser (kpt), Proena, Rybandt, Kwaśnik (89’ Białk), Talaśka, Klecha (72’ Szymański), Rasmus (62’ Więcek), Wesserling, Pankiewicz (80’ Ilianz);
Rez.: Więcek, Ilianz, Białk, Nowak, Szymański, Littwin, Smarzyński