Cartusia 1923 zwyciężyła 5:0 z Bałtykiem Gdynia AP U18

nadesłane/Cartusia 1923
Wysokim zwycięstwem zakończył się ostatni sparing Cartusii w okresie przygotowawczym. Podopieczni Piotra Rzepki pokonali piłkarzy Bałtyku Gdynia AP U18 5:0.

Sobotnie spotkanie już od pierwszych minut przebiegało pod dyktando niebiesko-biało-czarnych. Młodzi gdynianie w pierwszej połowie wymusili na kartuzianach mocną grę, jednak sami nie wytrzymali do końca meczu.

Pierwsza bramka padła jeszcze przed przerwą, w 16. minucie. Otwierającego gola zdobył Jan Turowski, który punktował jeszcze w 62. minucie. Pozostałe bramki strzelali Rafał Malanowski z karnego (50'), Marek Dawidowski (66') i Michał Wierzchołowski (75').

Mecz z młodymi zawodnikami Bałtyku był ostatnim sparingiem przed nadchodzącą rundą rozgrywek ligowych. Pierwszy pojedynek niebiesko-biało-czarni rozegrają już w najbliższą sobotę z Wdą Lipusz. Spotkanie to najprawdopodobniej, z uwagi na zły stan murawy w Lipuszu, odbędzie się w Stężycy o godz. 15.00.

Skład Cartusii:

Bogdziewicz (46' Bach)- Zapora (35' Szejko), Jankowski (46' Toruńczak), Dawidowski, Bodalski- Turowski, Bucholc, Golc, Bodzak (60' Wierzchołowski), Malanowski- Olszewski (46' Grzymkowski);

Bramki:
1:0 Turowski (16'), 2:0 Malanowski (50' k.), 3:0 Turowski (62'), 4:0 Dawidowski (66'), 5:0 Wierzchołowski (75');