Cartusia 1923 przegrała sparing ze Stolemem Gniewino 0:3

Maciej Krajewski
Pierwszy mecz 2020 roku i niestety porażka - tak w skrócie można podsumować zeszłotygodniowy pojedynek Cartusii 1923 ze Stolemem Gniewino. Należy jednak zauważyć, iż w meczu zabrakło kilku czołowych piłkarzy i pojawiło się wielu zawodników testowanych.

W pierwszym meczu sparingowym przed rundą wiosenną podopieczni Błażeja Adamusa zmierzyli się z mocną drużyną IV-ligowego Stolema Gniewino. Niestety kartuzjanie ulegli na własnym boisku swym oponentom, przegrywając już tuż przed przerwą.

Pierwszy gol dla przeciwników padł w 45. minucie, a strzelił go Mateusz Wachowiak. W drugiej połowie spotkania Stolem jedynie umocnił swoją przewagę, strzelając dwie bramki w odstępie zaledwie dwóch minut. Celne strzały oddali wtedy Mateusz Dampc (55. minuta) i Mateszu Madziąg (57. minuta).

Warto przy tym przypomnieć, że w drużynie Cartusii 1923 z różnych powodów zabrakło sporo zawodników, w tym bramkarza Babińskiego, a także Pióra, Raulina, Bodzaka, Rypla, Macha i Sierszyńsiego. Niemniej w ich miejsce pojawiło się za to kilku testowanych, którzy wiosną mieliby ewentualnie uzupełnić kadrę kartuskiego zespołu.

- O wszelkich ruchach kadrowych będziemy informować dopiero, gdy zostaną załatwione sprawy formalne - komentuje Cartusia 1923.

(info: nadesłane/Cartusia 1923)

Ile zarabiają reprezentanci Polski ?Najwięcej Szczęsny i Lew

Materiał oryginalny: Cartusia 1923 przegrała sparing ze Stolemem Gniewino 0:3 - Kartuzy Nasze Miasto