Cartusia 1923 przegrała pojedynek z Kaszubią Kościerzyna 0:4

Maciej Krajewski
nadesłane/Cartusia 1923 Kartuzy
W sobotę na stadionie w Kartuzach odbyły się 25. Derby Kaszub. Niestety zawodnicy Cartusii 1923 ulegli gościom, przegrywając spotkanie 0:4.

Choć pierwszą groźną sytuację stworzyli gospodarze, sobotnie Derby Kaszub zdecydowanie należały do zespołu przyjezdnych. Przez większość spotkania Kaszubia Kościerzyna utrzymywała przewagę, aczkolwiek pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Dopiero po przerwie zaczęły padać gole - wszystkie dla przyjezdnych. W 54. minucie punkt dla Kaszubii zdobył Bartosz Śmietanko. Jak się później okazało była to jedynie zapowiedź dalszego przebiegu spotkania. Zawodnicy z Kościerzyny celnie strzelili jeszcze w 73., 80. i 85. minucie, pewnie wygrywając pojedynek.

- Niestety piłkarze Kaszubii obnażyli wszystkie słabości Cartusii i w pełni zasłużenie wygrali ten pojedynek – komentuje Cartusia 1923 Kartuzy.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu oraz przegranej GKS Przodkowo w meczu z Gwiazdą Karsin to właśnie Kaszubia objęła pozycję lidera tabeli IV ligi. Podopieczni Błażeja Adamusa spadli z kolei na 5. miejsce w klasyfikacji.

Składy drużyn:

Cartusia 1923: Babiński- Wenta, Raulin (82’ Nurek), Turowski, Zapora- Sierszyński (60’ Kazubowski), Kuss, Bodzak, Adamkiewicz, Rypel- Ustowski (46’ Piór);
Rez.: Petka- Mach, Nurek, Piór, Kazubowski, Konkol, Jankowski,

Kaszubia: Pupkalipiński- Jaroszek, Dziadkowiec (87’ Hański), Wenta, Krauze (54’ Troka), Tuttas (87’ Januszewski), Krysiński (88’ Narewski), Sikora, Formela, Śmietanko, Wąs;
Rez.: Młynarczykowski- Hański, Januszewski, Rajkowski, Troka, Narewski, Siemko;

Bramki:
0:1 Bartosz Śmietanko (54’), 0:2 Błażej Troka (73’), 0:3 Aron Formela (80’), 0:4 Błażej Troka (85’);