Cartusia 1923 przegrała 1:4 z MKS Władysławowo

Maciej Krajewski
W kolejnym sparingu przed rundą wiosenną Cartusia 1923 podjęła MKS Władysławowo. Niestety kartuzjanie przegrali 1:4 z liderem V ligi, honorowego gola strzelając w 77. minucie.

Cartusia 1923 Kartuzy stoczyła w sobotę 8 lutego pojedynek z aktualnym liderem V ligi – MKS Władysławowo. W drużynie Cartusii z różnych powodów zabrakło kilku kluczowych zawodników, jak choćby Przemka Kussa, kapitana Marcina Adamkiewicza, Pawła Rypla, Miłosza Macha, Klaudiusza Zapory, Mateusza Toporka i innych, których zastąpili juniorzy. Grający w eksperymentalnym składzie nie dali rady zawodnikom z Władysławowa, przegrywając już w pierwszej połowie 0:2, cały mecz zaś kończąc wynikiem 1:4. Jak jednak podkreśla klub jest to mylące, ponieważ cały pojedynek należał raczej do wyrównanych.

- Kilka niewykorzystanych setek w pierwszej połowie przez Cartusię zemściło się i ostatecznie zwycięskim z tego pojedynku wyszedł MKS Władysławowo - komentuje Cartusia 1923.

Pierwszą bramkę spotkania strzelił Sylwester Ilaz już w 12. minucie. Jeszcze przed przerwą (w 40. minucie) przewagę drużyny z Władysławowa powiększył jeszcze Dominik Klecha, który także celnie trafił na początku drugiej połowy (w 54. minucie). Ostatniego gola dla zwycięzców strzelił Tomasz Bigott, z kolei w 77. minucie honorowy punkt dla Cartusii zdobył Oliwier Hara z rocznika 2003.

- W pierwszej połowie kartuzjanie stworzyli kilka bardzo dobrych sytuacji, po których powinni wyjść na prowadzenie. Niestety zawodziła skuteczność - relacjonuje klub.

Skład Cartusii:

Bach (55' Bogdziewicz), Wenta (55' Goll), Jankowski, Raulin, TEST, Piór (46' Grzymkowski), Dawidowski, Bodzak, Ustowski (62' Toruńczak), TEST (55' Hara), TEST (46' Ievgenii Sadovyi);

Bramki:
0:1 Ilanz (12'), 0:2 Klecha (40'), 0:3 Klecha (54'), 0:4 Bigott (67'), 1:4 Hara (77')

(info: nadesłane/Cartusia 1923)