Cartusia 1923 odpadła z Pucharu Polski po przegranej w Zblewie

Cartusia 1923 Kartuzy przegrała 1:3 mecz na wyjeździe z V-ligowym Sokołem Zblewo w ramach III rundy rozgrywek Pucharu Polski. W efekcie kartuzianie pożegnali się z dalszą rywalizacją w 66. edycji zawodów.

Piłkarze IV-ligowej Cartusii 1923 Kartuzy w meczu na szczeblu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej wystąpili w bardzo okrojonym składzie, grając praktycznie samymi młodzieżowymi zawodnikami. Podopieczni Błażeja Adamusa nie dali rady niżej notowanej drużynie Sokoła Zblewo (aktualnemu liderowi V Ligi gr. 2). Regulaminowy czas spotkania zakończył się remisem 1:1, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

W doliczonym czasie jednak lepiej zagrali gospodarze, już w 2. minucie wychodząc na prowadzenie. Zwycięstwo drużyna ze Zblewa przypieczętowała na samym końcu spotkania, wygrywając 3:1 z IV-ligowym klubem z Kartuz. Na uwagę zasługuje przy tym kolejny debiut w seniorskiej piłce wychowanka Cartusii, 17-letniego bramkarza Teofila Wezel.

- Drużynie ze Zblewa i jej trenerowi Mariuszowi Majewskiegmu gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej przygodzie z Pucharem Polski - dodaje jeszcze Cartusia.

Skład Cartusii 1923 Kartuzy (M - młodzieżowiec):

Filip Petka (M) (110' Teofil Wezel (M))- Klaudiusz Zapora (M), Miłosz Mach (M), Adrian Raulin (M)- Paweł Piór (M) (68' Oskar Adamczyk (M)), Przmysław Kuss, Zbigniew Bodzak, Dominik Nurek, Łukasz Konkol(M) (75' Dominik Dejk (M)), Paweł Rypel - Filip Ustwoski;

Bramki strzelali:
1:0 Damian Kugiel (28'), 1:1 Paweł Rypel (k. 39'), 2:1 Kamil Gronkowski (92'), 3:1 Mateusz Wenta (120')

(info: nadesłane/Cartusia 1923 Kartuzy)