Cartusia 1923 niestety bez punktów po spotkaniu z Jarotą Jarocin

Maciej Krajewski
Porażką zakończył się kolejny mecz Cartusii w ramach rozgrywek III ligi (gr. 2). Tym razem podopieczni trenerów Przemysława Peka i Michała Chamery musieli uznać wyższość piłkarzy Jaroty Jarocin, ulegając gościom 1:3 (0:0). Bramki w tym spotkaniu strzelali Mikołaj Jankowski i dwa razy Krzysztof Bartoszak dla Jaroty, natomiast honorowe trafienie dla niebiesko-biało-czarnych zaliczył kapitan Krzysztof Iwanowski, który bramkarza rywali pokonał z rzutu karnego.

Początek sobotniego spotkania w Kartuzach zdecydowanie nie zapowiadał takiego wyniku. To właśnie gospodarze od pierwszych minut przejęli inicjatywę i częściej budowali okazje do strzału. Niestety za każdym razem brakowało nieco szczęścia oraz precyzji w dokończeniu niekiedy przepięknych akcji.

Po kwadransie gry sytuacja już się wyrównała, ale akcji bramkowych było jak na lekarstwo. W efekcie pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0. Drugą odsłonę meczu ponownie silnie zaczęli kartuzianie, w 52. minucie nawet będący o włos od zdobycia bramki przeciwnika. Piłkarze Jaroty Jarocin jednak błyskawicznie odpowiedzieli i już w 55. minucie spotkania, po celnym strzale Mikołaja Jankowskiego wysunęli się na prowadzenie. Dwie minuty później przewagę tę pogłębił Krzysztof Bartoszak. Ten sam zawodnik już pod koniec meczu przypieczętował wygraną swego zespołu.

Wcześniej jednak, w 69. minucie spotkania, nadzieję niebiesko-biało-czarnym dał Krzysztof Iwanowski. Kapitan kartuzian pewnym strzałem pokonał bramkarza Jaroty podczas rzutu karnego. Co ciekawe sytuacja ta mogła się powtórzyć - w 75. minucie gospodarze wykonywali rzut rożny. Zbiegający na bliższy słupek Iwanowski został podcięty od tyłu w polu karnym gości przez jednego z ich obrońców i padł na ziemię. Sędzia główny tym razem nie dopatrzył się przewinienia i kartuzianie nie dostali kolejnej szansy na wyrównanie.

Ostatecznie wynikiem 1:3 niebiesko-biało-czarni zaliczyli jak na razie drugą porażkę w sezonie. Na poprawienie bilansu podopieczni Przemysława Peka i Michała Chamery będą mieli okazję już w sobotę 27 sierpnia. Na wyjeździe spotkają się Pogonią Nowe Skalmierzyce. Start o godz. 16.

Składy drużyn

Cartusia: Dąbrowny- Kopania (87’ Matejek), Iwanowski (kpt), Garbacik, Kucher- Parulski (58’ Trela), Szałecki (79’ Novykov), Poręba M. (58’ Poręba J.), Dobek, Żukowski (58’ Sobstyl-Jałoszyński)- Marczak;
Rez.: Prokopenko- Trela, Poręba J., Tandecki, Sobstyl- Jałoszyński, Novykov, Matejek;

Jarota: Lorek- Maćkowiak, Jankowski (70’ Soiński), Jędraszak (70’ Konopacki), Skokowski (kpt), Kamiński (90’ Stachowiak), Bartoszak, Idzikowski, Marszałkiewicz (79’ Konopka), Komendziński, Szaflarski (79’ Rybarczyk);
Rez.: Baut- Soiński, Konopacki, Stachowiak, Bogaczyk, Rybarczyk, Konopka;

Bramki:

0:1 Jankowski (55’), 0:2 Bartoszak (57’), 1:2 Iwanowski (k. 69’), 1:3 Bartoszak (84’)

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0