Cartusia 1923 Kartuzy przegrała z Pogonią Lębork 2:3

nadesłane/GKS Cartusia 1923
Cartusia 1923 Kartuzy uległa na wyjeździe Pogoni Lębork, przegrywając 2:3. Choć nowy sezon w IV lidze zaczęli serią zwycięstw, dla podopiecznych Błażeja Adamusa jest to już druga porażka z rzędu, plasując drużynę na czwartym miejscu w tabeli.

Spotkanie pozytywnie rozpoczęli piłkarze z Kartuz, strzelając pierwszego gola w 24. minucie. Gospodarze szybko zareagowali i objęli prowadzenie, trafiając do bramki kartuzian dwa razy w ciągu dwóch minut. Na początku drugiej połowy, po rzucie karnym, wynik wyrównał jeszcze Marcin Adamkiewicz. Decydujący gol spotkania należał jednak do Pogoni, po celnym strzale Gracjana Miszkiewicza w 78. minucie, dając lęborskiej drużynie zwycięski wynik 3:2.

W efekcie Cartusia 1923, niezmiennie od dwóch kolejek z 15 punktami na koncie, spadła na czwartą pozycję w tabeli. Pierwsze trzy miejsca zajmują Arka II Gdynia, GKS Przodkowo i Kaszubia Kościerzyna.

Składy drużyn:

Cartusia: Babiński- Jankowski, Dawidowski, Mach (46’ Raulin), Turowski (80’ Sierszyński)- Adamkiewicz, Kuss, Bodzak, Ustowski (64’ Wenta), Zapora- Rypel;
Rez.: Wezel- Raulin, Wenta, Sierszyński, Nurek;
Pogoń: Labuda- Kochanek, Atanacković (90+1 Janowicz), Musuła (72’ Dobek), Miotk (85’ Michor), Siłkowski, Miszkiewicz, Iwański (64’ Kwaśnik), Kliński, Jeruć, Kostuch;
Rez.: Łapigrowski- Janowicz, Kwaśnik, Michor, Śmigielski, Dobek, Blachowski;

Bramki: 0:1 Paweł Rypel (24’), 1:1 Michał Jeruć (30’), 2:1 Wiktor Miotk (32’), 2:2 Marcin Adamkiewicz (k. 52’), 3:2 Gracjan Miszkiewicz (78’);