Cartusia 1923 Kartuzy przegrała 0:5 z Arką II Gdynia

nadesłane/Cartusia 1923
Podopieczni Błażeja Adamusa otrzymali w niedzielę srogą lekcję od młodych piłkarzy Arki II Gdynia. W pojedynku w ramach 11. kolejki IV ligi Cartusia przegrała z Arką 0:5.

Pierwszą bramkę dla zwycięskiej drużyny zdobył już w 4. minucie Mateusz Zbiranek, który zaledwie pięć minut później dalej powiększył przewagę. W pierwszej połowie spotkania piłkarze Arki zdobyli jeszcze dwa gole - w 14. minucie celny strzał oddał Hubert Branicki, zaś w 40. kolejny punkt dla żółto-niebieskich zdobył Maksymilian Banaszewski. Po przerwie Banaszewski, w rzucie karnym, strzelił jeszcze jednego gola, tym samym przypieczętowując pewne zwycięstwo gdyńskiego zespołu.

Mecz z Arką II Gdynia był szóstą porażką Cartusii 1923 w tegorocznych rozgrywkach. W efekcie, mając poza tym pięć zwycięstw, podopieczni Błażeja Adamusa spadli już za pierwszą dziesiątkę w tabeli.

Składy drużyn:

Cartusia 1923 Kartuzy:
Petke- Zapora, Dawidowski, Mach, Turowski- Wenta (60’ Sierszyński), Nurek, Kuss, Piór (60’ Raulin), Adamkiewicz- Rypel;
Rez.: Babiński- Raulin, Toporek, Kaszubowski, Jankowski, Ustowski, Sierszyński;

Arka II Gdynia:
Rejman- Janczak (64’ Szopa), Talaśka, Chmielnicki, Banaszewski, Urbański (64’ Goyke), Aankour, Zbiranek (68’ Magdziński), Markiewicz (68’ Rusnak), Wiśniewski, Branicki;
Rez.: Skowronek- Goyke, Magdziński, Rusnak, Szopa;

Bramki:

1:0 Zbiranek (4’), 2:0 Zbiranek (9’), 3:0 Branicki (14’), 4:0 Banaszewski (40’), 5:0 Banaszewski (63’ k.);

Kartki:
Cartusia : Nurek (ż);
Arka: ----

Zwycięstwo juniorów

Dzień wcześniej z kolei świetną formę pokazali piłkarze Cartusii rocznika 2008/09 na derbach powiatu kartuskiego, odbywanych w ramach 7. kolejki rozgrywek ligi JD2. Już pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla podopiecznych trenerów Piotra Budziwojskiego i Pawła Grzecha. Bramkę w zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym strzelił Krzysztof Mamelski. Piłkarze z Gowidlina wyrównali w drugiej połowie, jednak na 10 minut przed końcem spotkania zwycięską bramkę strzelił z rzutu wolnego Adam Gdaniec. Wynik ten utrzymał się już do ostatniego gwizdka.

Cartusia w meczu tym wystąpiła w składzie: Hubert Renka (Jakub Penkowski), Bartek Labuda, Błażej Labuda, Daniel Pioch, Krzysztof Mamelski, Adam Gdaniec, Krystian Kąkol, Tymon Sapała, Mateusz Grzech (Igor Zalewski, Dawid Lipski, Filip Modrzewski, Nikodem Kąkol, Alan Pielecki, Brajan Gański).

(info: nadesłane/Cartusia 1923 Kartuzy)

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani