Cartusia 1923 Kartuzy pokonała Sztorm Mosty 4:3

nadesłane/Cartusia 1923
Niemałych emocji dostarczyli swoim fanom piłkarze Cartusii 1923 w kolejnym sparingu przed nadchodzącym sezonem. Podopieczni Błażeja Adamusa pierwszą połowę zakończyli wynikiem 1:0, który po przerwie zmienił się w wyraźną przewagę drużyny z Mostów, a przed samą końcówką spotkania niebiesko-biało-czarni zdołali nie tylko wyrównać, ale i przebić wynik gospodarzy, kończąc mecz zwycięstwem 4:3.

W sobotę 11 lipca piłkarze IV-ligowej Cartusii 1923 Kartuzy zmierzyli się na wyjeździe z V-ligowym Sztormem Mosty. Spotkanie miało dość nietypowy przebieg - w pierwszej połowie podopieczni Błażeja Adamusa prowadzili 1:0, jednak po przerwie i po kilku niewykorzystanych okazjach powiększenia tej przewagi, gospodarze odpowiedzieli. Piłkarze z Mostów przeprowadzili skuteczne kontry w 54. i 67. minucie, szybko zmieniając wynik na swoją korzyść.

Dalej piłkę ręką we własnym polu karnym gospodarzy odbił jeden z obrońców, ale rzutu karnego niestety nie wykorzystał kapitan Cartusii Marcin Adamkiewicz, który przestrzelił obok bramki. Tymczasem gospodarze przeprowadzili kolejną kontrę, a grający trójką obrońców Kartuzjanie popełnili błąd i Sztorm Mosty powiększył w 79. minucie prowadzenie na 3:1.

Kartuzjanie mieli w swoich szeregach jednak zawodnika testowanego (zdobywcę pierwszego gola spotkania), który najprawdopodobniej pozostanie w składzie IV-ligowego zespołu. Sprawdzany piłkarz w ciągu zaledwie siedmiu minut nie tylko odrobił straty niebiesko-biało-czarnych, ale i z powrotem wyprowadził ich na prowadzenie, decydującego gola strzelając w 89. minucie spotkania. W efekcie mecz zakończył się zwycięstwem Cartusii 4:3.

- Zwycięstwo w pełni zasłużone, ale do poprawy pozostaje jeszcze gra w defensywie naszych piłkarzy. Z bardzo dobrej strony pokazali się dwaj bardzo młodzi piłkarze Cartusii Igor Grzymkowski i Filip Kitowscy, którzy po wejściu na boisko bez respektu dla przeciwnika grali jak równy z równym - komentuje klub.

Kolejny sparing już we wtorek 14 lipca w Kartuzach. Podopieczni Błażeja Adamusa podejmą w nim zespół Amator Kiełpino (A klasa).