Cartusia 1923 Kartuzy pokonała Gedanię II Gdańsk 3:2

Miłą niespodziankę swoim kibicom zaserwowali w sobotę piłkarze Cartusii 1923 Kartuzy. W pojedynku z silniejszą Gedanią II Gdańsk podopieczni Karola Cichonia zwyciężyli 3:2.

Nie ma co ukrywać, że po ostatnich porażkach i przebywając na szarym końcu tabeli V ligi faworytem sobotniego pojedynku byli gdańszczanie. Niemniej, po zaciętej walce, to do niebiesko-biało-czarnych należało zwycięstwo, które zapewniło im mały skok w rankingu.

Młodych piłkarzy z Kartuz wspierali już doświadczeni Zbigniew Bodzak i Marek Dawidowski, co było widać na boisku. Już w 6. minucie podopieczni Karola Cichonia wyszli na prowadzenie, po celnym strzale Nikodema Buciora. Stosunkowo szybko jednak tę przewagę utracili – w 22. minucie gdańszczanie zdołali wyrównać na 1:1, którym to wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Po zmianie stron ponownie prowadzenie Cartusii dał Nikodem Bucior, w 61. minucie strzelając na 2:1. Przewagę tę niecałe 15 minut później powiększył jeszcze Łukasz Jandziński. Piłkarze Gedani strzelili swego drugiego gola w 81. minucie, nie byli jednak w stanie odmienić już losów spotkania.

Po pierwszej od dłuższego czasu wygranej Cartusia 1923 Kartuzy podskoczyła o dwa miejsca w tabeli, wyprzedzając m. in. swych „powiatowych rywali” z GKS Sierakowice. Wciąż jednak niebiesko-biało-czarni pozostają na bardzo niskiej i bardzo niepewnej pozycji, która może im przynieść nawet kolejny spadek na niższy szczebel rozgrywek.

Składy

Cartusia:
Bogdziewicz- Olszewski, Dawidowski, Ptach, Laskowski (86’ Poroszewski)- Radomski (46’ Walentowski), Bodzak (kpt), Hara, Raczyński, Bucior- Jandziński
Rez: Płotka- Goll, Walentowski, Poroszewski, Wierzchołowski

Gedania:
Petza- Regliński, Pawluczuk (88’ Sopoćko), Deja (46’ Richert), Pogorzalski, Bławat, Król (52’ Szymczewski), Dejk, Wróblewski (kpt), Gębicki, Pisowacki (69’ Pachur)
Rez.: Suliński- Przekwas, Pachur, Richert, Szymczewski, Sopoćko

Bramki: 0:1 Bucior (6’), 1:1 Deja (22’), 1:2 Bucior (61’), 1:3 Jandziński (75’), 2:3 Gębicki (81’);