Cartusia 1923 Kartuzy pokonała Amatora Kiełpino 7:0

W swoim ostatnim zimowym sparingu piłkarze IV-ligowej Cartusii 1923 pokonali Amatora Kiełpino 7:0. Gospodarze już po pierwszej połowie prowadzili trzema punktami, najwięcej bramek w spotkaniu strzelił zaś sam kapitan drużyny - Marcin Adamkiewicz.

We wtorek 25 lutego w stolicy Kaszub naprzeciw siebie stanęły Cartusia 1923 oraz Amator Kiełpino, w skład którego wchodzi kilku wychowanków kartuskiego klubu. Inicjatywę w pierwszych minutach spotkania przejęli goście, jednak kartuzjanie szybko się otrząsnęli i aż do końca meczu to oni nadawali tempa grze.

W drużynie Cartusii po raz kolejny zabrakło kluczowych zawodników, jak Bodzak, Toporek, Zapora i Sierszyński, niemniej ich zmiennicy stanęli na wysokości zadania. W szczególności na uwagę zasługuje tutaj skuteczność młodych juniorów: Igora Grzymkowskiego i Oliwiera Hary, którzy strzelili odpowiednio 2 i 1 bramkę w spotkaniu. Niezmiennie też w ofensywie spisał się Marcin Adamkiewicz, kapitan drużyny, który w meczu zapunktował trzykrotnie, w tym raz z rzutu karnego. Jednego gola strzelił też Filip Ustowski.

Wtorkowy mecz był ostatnim sparingiem przed nadchodzącą rundą wiosenną rozgrywek ligowych. Cartusia 1923 pierwszy mecz zagra 8 marca na wyjeździe, podejmując wyżej notowane w tabeli Powiśle Dzierzgoń.