Cartusia 1923 II Kartuzy pokonała zespół Ceramik Łubiana 7:1

Maciej Krajewski
Cartusia 1923 Kartuzy
Kolejne wysokie zwycięstwo rezerw Cartusii - w miniony weekend podopieczni trenerów Karola Cichonia i Apoloniusza Hary wygrali na wyjeździe z Ceramikiem Łubiana 7:1 (2:0). W meczu świetnie spisał się 18-letni Robert Radomski, który strzelił 4 bramki dla swojego zespołu.

Cartusia 1923 II Kartuzy idzie jak burza. Rywalizująca w rozgrywkach seniorskich klasy B drużyna po raz kolejny odniosła wysokie zwycięstwo - tym razem na wyjeździe, gdzie podjęła outsidera ligi Ceramik Łubiana.

Jak przystało na faworyta spotkania kartuzianie od samego początku do ostatniego gwizdka sędziego utrzymywali swoją dominację na boisku. Piłkarze Cartusii co chwilę stwarzali groźne sytuacje, choć w pierwszej połowie pokonać bramkarza rywali udało się tylko dwa razy - za sprawą Roberta Radomskiego już w 3. minucie meczu i Filipa Kitowskiego z rzutu karnego w 31. minucie spotkania.

Gole posypały się dopiero w drugiej połowie - w 70 minucie, kolejną bramką Roberta Radomskiego, Cartusia prowadziła już 7:0. Po tym nastąpiło lekkie rozluźnienie w kartuskim zespole, co poskutkowało jedną utraconą bramką. Honorowe trafienie dla Ceramika zaliczył w 84. minucie spotkania Jakub Pirch.

- Wynik 1:7, jakim zakończyło się to spotkanie, mógł być jeszcze wyższy, ale kilkakrotnie słupki i poprzeczka ratowały gospodarzy przed utratą kolejnych bramek - komentuje klub Cartusia 1923 Kartuzy.

Dzięki kolejnemu zwycięstwu, a także porażce w ostatniej kolejce dotychczasowego wicelidera, Cartusia zwiększyła swoją przewagę nad drugim zespołem w tabeli do 5 punktów. W ostatnich dwóch spotkaniach młodzi piłkarze Cartusii zmierzą się w powiatowych derbach najpierw ze Słupią Sulęczyno, a w ostatniej kolejce z Amatorem II Kiełpino.

Skład Cartusii:

Bogdziewicz- Szymański, Fierka (kpt), Teca, Riegel (57’ Hara), Toruńczak (75’ Goll), Raczyński (70’ Hoeft), Radomski, Grzmkowski (65’ Ptach), Kitowski, Raulin (70’ Bertling);
Rez.: Goll, Bertling, Hara, Ptach, Hoeft;

Bramki:
0:1 Radomski (3’), 0:2 Kitowski (31’ k.), 3:0 Radomski (49’), 0:4 Kitowski (53’), 0:5 Radomski (56’), 0:6 Grzymkowski (64’), 0:7 Radomski (70’), 1:7 Pirch (84’)

(info: nadesłane/Cartusia 1923 Kartuzy)