Stypendia Burmistrza Kartuz przyznawane są na okres roku szkolnego, a ich celem jest promowanie szczególnie zdolnych uczniów. Aby otrzymać stypendium dana osoba musiała spełnić jeden z warunków: być laureatem wojewódzkiego konkursu/olimpiady przedmiotowej lub finalistą ogólnopolskiego konkursu/olimpiady przedmiotowej; uzyskać średnią ocen co najmniej: 5,50 w przypadku klas VII i VIII szkoły podstawowej lub klas gimnazjalnych, 5,40 w przypadku szkół ponadgimnazjalnych.
Do Urzędu Miejskiego w Kartuzach wpłynęło łącznie 101 wniosków, pozytywnie rozpatrzono 98 z nich. 72 stypendystów to uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, natomiast pozostałych 26 to uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Czterech nagrodzonych uzyskało też najwyższą możliwą średnią 6,0, są to: Monika Skorowska (byłe już Gimnazjum Nr 2 w Kartuzach), Maciej Gliniecki (Szkoła Mistrzostwa Sportowego nr 3 w Gdańsku), Aleksandra Reglińska (I LO w Kartuzach) oraz Marta Goluch (I LO w Kartuzach).
Stypendia otrzymali:
ZSO Nr 2 w Kartuzach:
Uczniowie szkoły podstawowej:
- Jessica Hirsz - średnia 5,53, Finalistka Wojewódzkiego konkursu języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych od klasy IV
- Wiktoria Grot - średnia 5,50, Finalistka Wojewódzkiego konkursu języka polskiego dla uczniów szkół podstawowych
- Alicja Treder - średnia 5,72, dwukrotna Finalistka: Wojewódzkiego konkursu Matematycznego dla uczniów od klas IV szkół podstawowych woj. pomorskiego; Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego dla uczniów szkół podstawowych od klasy IV
- Inga Kobiela - średnia 5,67
- Jakub Goll - średnia 5,83, Laureat Wojewódzkiego Konkursu z Geografii dla uczniów szkół podstawowych; Finalista Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego dla uczniów szkół podstawowych od klasy IV
- Marcel Kurjańczyk - średnia 5,72
- Zofia Kuś - średnia 5,72
- Nina Zatyka - średnia 5,64
- Kordian Skorowski - średnia 5,50
Absolwenci gimnazjum:
- Monika Skorowska - średnia 6,00
- Bartłomiej Kobiela - średnia 5,50
- Amelia Lipkowska - średnia 5,67, Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów gimnazjum i oddziałów gimnazjalnych
- Karolina Kobiela - średnia 5,60
- Agnieszka Kulaszewicz - średnia 5,50
- Beata Beyer - średnia 5,78
- Wiktoria Wenzel - Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów gimnazjum i oddziałów gimnazjalnych , Laureatka XV edycji konkursu "Najlepszy absolwent Gimnazjum Gmin Wiejskich i Miasteczek Województwa Pomorskiego" w roku szkolnym 2018/2019;
- Nicola Walaszkowska - średnia 5,50
Szkoła podstawowa nr 1 w Kartuzach:
Uczniowie szkoły podstawowej:
- Agata Bielecka - średnia 5,71
- Agata Król - średnia 5,86
- Karolina Dzierżak - średnia 5,50
- Martyna Konkel średnia 5,50
- Karol Czarnecki - średnia 5,92
- Jakub Czujko - średnia 5,67
- Zuzanna Kobiela - średnia 5,72
- Alicja Kropidłowska - średnia 5,72
- Zuzanna Koszałka - średnia 5,50
- Zuzanna Kroll - średnia 5,64
- Milena Kobiella - średnia 5,61
Absolwenci gimnazjum:
- Jakub Bielecki - średnia 5,83
- Wiktoria Lisiewicz - średnia 5,74
- Klaudia Szwaba - średnia 5,72
- Klaudia Kojder - średnia 5,78
- Paulina Myszk - średnia 5,50
- Nikodem Paszki - średnia 5,67
- Agata Socha - średnia 5,83
- Aleksandra Wilda - średnia 5,89
- Laura Kitowska - średnia 5,61
- Aleksandra Kurowska - średnia 5,61
Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach:
- Milena Kwidzinska - średnia 5,65
- Zofia Wolska - średnia 5,68
- Agnieszka Fierka - średnia 5,68
- Iga Stoltmann - średnia 5,50
- Oliwia Grzonka - średnia 5,60
- Jakub Bałenkowski - średnia 5,50, Finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkoły podstawowej
Szkoła Podstawowa w Kiełpinie (absolwenci gimnazjum):
- Aleksandra Grzenia - średnia 5,50
- Julia Czapp - średnia 5,67
Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II:
- Lena Lisowska - średnia 5,73
- Marta Szulca - średnia 5,68
Absolwenci gimnazjum:
- Amelia Leszkowska - średnia 5,85
- Nikodem Formela - średnia 5,72
- Julita Niciejewska - średnia 5,61
- Dobrosława Król - średnia 5,67
- Wiktoria Wesołowska - średnia 5,74
- Zofia Golanko - średnia 5,56
- Karolina Wnuk - średnia 5,56
- Zuzanna Piotrzkowska - średnia 5,50
Szkoła Podstawowa w Łapalicach:
- Agnieszka Kotłowska - średnia 5,71
- Agata Richert - średnia 5,57
Szkoła Podstawowa w Staniszewie:
- Julia Wenta - średnia 5,78
- Zofia Bladowska - średnia 5,65
- Natalia Kos - średnia 5,94
- Szymon Drywa - średnia 5,71, Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Ekologiczno-Przyrodniczego.
Zespół Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie:
- Mateusz Makurat - średnia 5,64
Szkoła Podstawowa w Prokowie:
- Mikołaj Cyrzan - średnia 5,50
- Agata Trepczyk - średnia 5,50
Szkoła Podstawowa w Mirachowie:
- Eryk Marszałkowski - średnia 5,64, Finalista etapu powiatowego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z matematyki dla uczniów szkół podstawowych/oddziałów gimnazjalnych w roku szkolnym 2018/2019.
Zespół Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej:
- Jakub Traczyk - średnia 5,83
- Olga Kempa - średnia 5,89
SP im. Aleksandra Labudy w Strzepczu:
- Konrad Jankowski (absolwent gimnazjum) - średnia 5,43 (5,55 - końcowa)
SP im. Jana Pawła II w Borkowie:
- Patrycja Gołombek - średnia 5,65
Gimnazjum w Szopie:
- Hanna Neubauer - średnia 5,90, Laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Geografii dla uczniów gimnazjum i oddziałów gimnazjalnych; Laureatka VIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej
Szkoła Mistrzostwa Sportowego nr 3 w Gdańsku:
- Maciej Gliniecki - średnia 6,00
Stypendyści ze szkół ponadgimnazjalnych:
ZSZiO w Kartuzach (Szkoła na "Wzgórzu"):
- Liceum Ogólnokształcące - Aleksandra Wenta - średnia 5,43
Technikum:
- Klaudia Stencel - średnia 5,42
- Joanna Mielewczyk - 5,46, Finalistka VII Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy
- Marcin Zielonka - 5,40
- Mateusz Jeliński - 5,53
I LO w Kartuzach:
- Sara Murszewska - Laureatka wojewódzka konkursu z j. angielskiego "Understand III"
- Aleksander Lisowski - średnia 5,44
- Damian Muszyński - średnia 5,60
- Justyna Lica - średnia 5,67
- Natalia Bieniek - średnia 5,50
- Julia Hinc - średnia 5,50
- Klaudia Wnuk Lipińska - średnia 5,70
- Hanna Peta - średnia 5,59
- Aleksandra Reglińska - średnia 6,00
- Michalina Pazik - średnia 5,63
- Weronika Plichta - średnia 5,42
- Marta Goluch - średnia 6,00, Laureatka V edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach
Technikum Leśne im. Adama Loreta:
- Olgierd Jankowski - średnia 5,79
II LO im. Dr. Władysława Pniewskiego w Gdańsku:
- Oskar Wilda - średnia 5,56
- Michalina Prymas - średnia 5,44
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie:
- Jan Stromski - średnia 5,53, Finalista Międzynarodowego Konkursu gastronomicznego "Olivier Roellinger Contest Edition 2019"
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie:
- Dominika Jelińska - średnia 5,45
III LO im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku:
- Michał Bałenkowski - średnia 5,47, Finalista 48 Olimpiady Biologicznej w Warszawie.
Gdańskie Liceum Autonomiczne:
- Aleksandra Kloczkowska - średnia 5,81
Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku:
- Błażej Szutenberg - średnia 5,52
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Gdańsku:
- Paulina Kierznikowicz - Laureatka X Międzynarodowego konkursu muzycznego "Tutte Trombe" w Belgradz
Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?