reklama

Burmistrz Kartuz wręczył stypendia najlepszym uczniom [ZDJĘCIA]

Maciej Krajewski
Maciej Krajewski
Zaktualizowano 
W środę w samo południe w Kartuskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala wręczenia Stypendiów Burmistrza Kartuz. Nagrody za wysokie wyniki w nauce bądź osiągnięcia w konkursach odebrało prawie stu uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych z terenów gminy Kartuzy.

Stypendia Burmistrza Kartuz przyznawane są na okres roku szkolnego, a ich celem jest promowanie szczególnie zdolnych uczniów. Aby otrzymać stypendium dana osoba musiała spełnić jeden z warunków: być laureatem wojewódzkiego konkursu/olimpiady przedmiotowej lub finalistą ogólnopolskiego konkursu/olimpiady przedmiotowej; uzyskać średnią ocen co najmniej: 5,50 w przypadku klas VII i VIII szkoły podstawowej lub klas gimnazjalnych, 5,40 w przypadku szkół ponadgimnazjalnych.

Do Urzędu Miejskiego w Kartuzach wpłynęło łącznie 101 wniosków, pozytywnie rozpatrzono 98 z nich. 72 stypendystów to uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, natomiast pozostałych 26 to uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Czterech nagrodzonych uzyskało też najwyższą możliwą średnią 6,0, są to: Monika Skorowska (byłe już Gimnazjum Nr 2 w Kartuzach), Maciej Gliniecki (Szkoła Mistrzostwa Sportowego nr 3 w Gdańsku), Aleksandra Reglińska (I LO w Kartuzach) oraz Marta Goluch (I LO w Kartuzach).

Stypendia otrzymali:

ZSO Nr 2 w Kartuzach:
Uczniowie szkoły podstawowej:
- Jessica Hirsz - średnia 5,53, Finalistka Wojewódzkiego konkursu języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych od klasy IV
- Wiktoria Grot - średnia 5,50, Finalistka Wojewódzkiego konkursu języka polskiego dla uczniów szkół podstawowych
- Alicja Treder - średnia 5,72, dwukrotna Finalistka: Wojewódzkiego konkursu Matematycznego dla uczniów od klas IV szkół podstawowych woj. pomorskiego; Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego dla uczniów szkół podstawowych od klasy IV
- Inga Kobiela - średnia 5,67
- Jakub Goll - średnia 5,83, Laureat Wojewódzkiego Konkursu z Geografii dla uczniów szkół podstawowych; Finalista Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego dla uczniów szkół podstawowych od klasy IV
- Marcel Kurjańczyk - średnia 5,72
- Zofia Kuś - średnia 5,72
- Nina Zatyka - średnia 5,64
- Kordian Skorowski - średnia 5,50

Absolwenci gimnazjum:
- Monika Skorowska - średnia 6,00
- Bartłomiej Kobiela - średnia 5,50
- Amelia Lipkowska - średnia 5,67, Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów gimnazjum i oddziałów gimnazjalnych
- Karolina Kobiela - średnia 5,60
- Agnieszka Kulaszewicz - średnia 5,50
- Beata Beyer - średnia 5,78
- Wiktoria Wenzel - Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów gimnazjum i oddziałów gimnazjalnych , Laureatka XV edycji konkursu "Najlepszy absolwent Gimnazjum Gmin Wiejskich i Miasteczek Województwa Pomorskiego" w roku szkolnym 2018/2019;
- Nicola Walaszkowska - średnia 5,50

Szkoła podstawowa nr 1 w Kartuzach:
Uczniowie szkoły podstawowej:
- Agata Bielecka - średnia 5,71
- Agata Król - średnia 5,86
- Karolina Dzierżak - średnia 5,50
- Martyna Konkel średnia 5,50
- Karol Czarnecki - średnia 5,92
- Jakub Czujko - średnia 5,67
- Zuzanna Kobiela - średnia 5,72
- Alicja Kropidłowska - średnia 5,72
- Zuzanna Koszałka - średnia 5,50
- Zuzanna Kroll - średnia 5,64
- Milena Kobiella - średnia 5,61

Absolwenci gimnazjum:
- Jakub Bielecki - średnia 5,83
- Wiktoria Lisiewicz - średnia 5,74
- Klaudia Szwaba - średnia 5,72
- Klaudia Kojder - średnia 5,78
- Paulina Myszk - średnia 5,50
- Nikodem Paszki - średnia 5,67
- Agata Socha - średnia 5,83
- Aleksandra Wilda - średnia 5,89
- Laura Kitowska - średnia 5,61
- Aleksandra Kurowska - średnia 5,61

Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach:
- Milena Kwidzinska - średnia 5,65
- Zofia Wolska - średnia 5,68
- Agnieszka Fierka - średnia 5,68
- Iga Stoltmann - średnia 5,50
- Oliwia Grzonka - średnia 5,60
- Jakub Bałenkowski - średnia 5,50, Finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkoły podstawowej

Szkoła Podstawowa w Kiełpinie (absolwenci gimnazjum):
- Aleksandra Grzenia - średnia 5,50
- Julia Czapp - średnia 5,67

Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II:
- Lena Lisowska - średnia 5,73
- Marta Szulca - średnia 5,68

Absolwenci gimnazjum:
- Amelia Leszkowska - średnia 5,85
- Nikodem Formela - średnia 5,72
- Julita Niciejewska - średnia 5,61
- Dobrosława Król - średnia 5,67
- Wiktoria Wesołowska - średnia 5,74
- Zofia Golanko - średnia 5,56
- Karolina Wnuk - średnia 5,56
- Zuzanna Piotrzkowska - średnia 5,50

Szkoła Podstawowa w Łapalicach:
- Agnieszka Kotłowska - średnia 5,71
- Agata Richert - średnia 5,57

Szkoła Podstawowa w Staniszewie:
- Julia Wenta - średnia 5,78
- Zofia Bladowska - średnia 5,65
- Natalia Kos - średnia 5,94
- Szymon Drywa - średnia 5,71, Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Ekologiczno-Przyrodniczego.

Zespół Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie:
- Mateusz Makurat - średnia 5,64

Szkoła Podstawowa w Prokowie:
- Mikołaj Cyrzan - średnia 5,50
- Agata Trepczyk - średnia 5,50

Szkoła Podstawowa w Mirachowie:
- Eryk Marszałkowski - średnia 5,64, Finalista etapu powiatowego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z matematyki dla uczniów szkół podstawowych/oddziałów gimnazjalnych w roku szkolnym 2018/2019.

Zespół Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej:
- Jakub Traczyk - średnia 5,83
- Olga Kempa - średnia 5,89

SP im. Aleksandra Labudy w Strzepczu:
- Konrad Jankowski (absolwent gimnazjum) - średnia 5,43 (5,55 - końcowa)

SP im. Jana Pawła II w Borkowie:
- Patrycja Gołombek - średnia 5,65

Gimnazjum w Szopie:
- Hanna Neubauer - średnia 5,90, Laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Geografii dla uczniów gimnazjum i oddziałów gimnazjalnych; Laureatka VIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej

Szkoła Mistrzostwa Sportowego nr 3 w Gdańsku:
- Maciej Gliniecki - średnia 6,00

Stypendyści ze szkół ponadgimnazjalnych:
ZSZiO w Kartuzach (Szkoła na "Wzgórzu"):
- Liceum Ogólnokształcące - Aleksandra Wenta - średnia 5,43

Technikum:
- Klaudia Stencel - średnia 5,42
- Joanna Mielewczyk - 5,46, Finalistka VII Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy
- Marcin Zielonka - 5,40
- Mateusz Jeliński - 5,53

I LO w Kartuzach:
- Sara Murszewska - Laureatka wojewódzka konkursu z j. angielskiego "Understand III"
- Aleksander Lisowski - średnia 5,44
- Damian Muszyński - średnia 5,60
- Justyna Lica - średnia 5,67
- Natalia Bieniek - średnia 5,50
- Julia Hinc - średnia 5,50
- Klaudia Wnuk Lipińska - średnia 5,70
- Hanna Peta - średnia 5,59
- Aleksandra Reglińska - średnia 6,00
- Michalina Pazik - średnia 5,63
- Weronika Plichta - średnia 5,42
- Marta Goluch - średnia 6,00, Laureatka V edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach

Technikum Leśne im. Adama Loreta:
- Olgierd Jankowski - średnia 5,79

II LO im. Dr. Władysława Pniewskiego w Gdańsku:
- Oskar Wilda - średnia 5,56
- Michalina Prymas - średnia 5,44

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie:
- Jan Stromski - średnia 5,53, Finalista Międzynarodowego Konkursu gastronomicznego "Olivier Roellinger Contest Edition 2019"

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie:
- Dominika Jelińska - średnia 5,45

III LO im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku:
- Michał Bałenkowski - średnia 5,47, Finalista 48 Olimpiady Biologicznej w Warszawie.

Gdańskie Liceum Autonomiczne:
- Aleksandra Kloczkowska - średnia 5,81

Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku:
- Błażej Szutenberg - średnia 5,52

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Gdańsku:
- Paulina Kierznikowicz - Laureatka X Międzynarodowego konkursu muzycznego "Tutte Trombe" w Belgradz

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3