Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budżet obywatelski gminy Żukowo 2022. Zakończył się etap oceny merytorycznej wniosków

Lucyna Puzdrowska
Lucyna Puzdrowska
Zakończył się etap oceny merytorycznej projektów w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Żukowo. Ocenie merytorycznej poddano łącznie 77 projektów. Jak informuje Urząd Gminy w Żukowie, w przypadku dwóch projektów wnioskodawcy zdecydowali się na ich wycofanie, a w przypadku trzech kolejnych uzgodnili realizację jednego, wspólnego przedsięwzięcia. Pozytywną ocenę merytoryczną uzyskało 47 projektów. Niestety z powodu niezgodności projektów z zasadami Budżetu Obywatelskiego, odrzucono na tym etapie 26 projektów. Wcześniej jeden otrzymał ocenę negatywną w weryfikacji formalnej.

Najczęstszą przyczyną negatywnej oceny było niedoszacowanie kosztów projektu i przekroczenie wartości przewidzianej w ramach odpowiedniej puli środków (sołeckich, ogólnomiejskich lub ogólnogminnych) czy też zaplanowanie działań, które nie są możliwe do wykonania w ciągu danego roku budżetowego.

- Kolejną częstą przyczyną odrzucenia wniosków, było założenie realizacji projektu na terenach nie będących w dyspozycji gminy, bez załączenia wymaganej zgody właściciela na użyczenie terenu pod realizację projektu - informują żukowscy urzędnicy. - Jednocześnie, w przypadku większości odrzuconych projektów, możliwe byłoby ich zrealizowanie w kolejnych edycjach budżetu, przy pozyskaniu niezbędnych zgód właścicieli czy też ograniczeniu ich skali i dostosowaniu do przewidzianej na ten cel puli środków.

Wśród projektów, które przeszły pozytywną ocenę merytoryczną są takie jak m.in: remont boiska w Leźnie, zakup kamery monitoringu nad Jeziorem Wysockim w Chwaszczynie, zakup urządzenia fitness na plac zabaw w Starej Pile, montaż koszy na śmieci przy ulicach Pszennej, Rolniczej i Księżycowej w Baninie.

Banino zawnioskowało też o zakup kamery termowizyjnej i dofinansowanie Banińskich Wieczorów Filmowych, a sołectwo Niestępowo o zakup stołu i krzeseł do budynku wielofunkcyjnego oraz o dofinansowanie na organizację festynu dożynkowego.

Sołectwo Rutki wnioskuje o m.in. kamerę monitoringu i strefę odpoczynku we wsi, a Czaple o budowę wiaty rowerowej przy pętli autobusowej. Mieszkańcy Miszewa natomiast chcieliby placu zabaw przy szkole.

Wszystkie projekty, które przeszły pozytywnie ocenę merytoryczną oraz te odrzucone, wraz z uzasadnieniem znajdziecie państwo w galerii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto