Bieg Niepodległości Gdynia 2013. Drugie miejsce Wojciecha Serkowskiego

Bartosz Cirocki
Uczniowie I LO w Kartuzach w Biegu Niepodległości w Gdyni
Uczniowie I LO w Kartuzach w Biegu Niepodległości w Gdyni nadesłane
11 listopada uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach wzięli udział w Biegu Niepodległości w Gdyni. Z trójki zawodników najlepiej spisał się Wojciech Serkowski, który zajął drugie miejsce.

Zawody rozgrywane były w ramach Grand Prix w Biegach Ulicznych. Rozpoczęły się od Marszu Niepodległości nordic walking.

Potem na liczącą dwa kilometry trasę biegu ruszyli reprezentanci szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Wśród tych ostatnich było dwoje zawodników z I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach. Anna Flemming z klasy II c wywalczyła 6 miejsce, a młodszy o rok Wojciech Serkowski z I f, po pasjonującym finiszu, minął linię mety jako drugi.

W Biegu Głównym na dystansie 10km wystartował inny uczeń I LO Tymoteusz Konkol, który 10 km pokonał w 42min.

nadesłane: Aleksandra Zabrocka