Anita Formela z GKS-u Żukowo została wicemistrzynią Polski juniorek w judo

Anita Formela z medalem za wicemistrzostwo Polski juniorek 2015
Anita Formela z medalem za wicemistrzostwo Polski juniorek 2015 nadesłane
Anita Formela, zawodniczka GKS-u Żukowo, zdobyła srebrny medal w Mistrzostwach Polski w Judo. Ubiegłoroczna wicemistrzyni Europy kadetów, w tym sezonie już drugi raz stanęła na podium w kategorii juniorów.

Jastrzębie - Zdrój na najwyższym poziomie zorganizowało Mistrzostwa Polski Juniorów w Judo 2015. Wzięło w nich udział 166 zawodników i 58 zawodniczek z całego kraju, w tym Anita Formela, reprezentantka GKS-u Żukowo.

Choć podopieczna trenera Ireneusza Kotlika jest początkującą juniorką i większość rywalek w tej kategorii jest od niej bardziej doświadczona, spisała się znakomicie. Uległa tylko jednej, starszej zawodniczce, co przyniosło jej wielki sukces w postaci srebrnego medalu.

Mistrzostwa Polski były dopiero drugim startem Anity w kategorii juniorek. Swój debiut w tej grupie wiekowej miała w marcowych zawodach Pucharu Polski w Pile, gdzie zajęła trzecie miejsce.