12 medali wywalczyli zawodnicy Rebelii podczas Mistrzostw Polski w Kickboxingu K-1 w Kartuzach

Lucyna Puzdrowska
Aż 12 medali wywalczyli zawodnicy Rebelii podczas Mistrzostw Polski w Kickboxingu K-1, które odbyły się w Kartuzach. KKK Rebelia Kartuzy
W Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu. Zawodnicy walczyli o czempionat w najbardziej prestiżowej formule K-1. Podczas zawodów zawodnicy Rebelii Kartuzy zdobyli aż 12 medali, a ich trener - Patryk Zaborowski, został odznaczony Brązową Odznaką „Za zasługi dla sportu”, przyznaną przez Ministra Sportu i Turystyki. Zawody jak co roku były poświęcone zasłużonym dla wolnej Polski. W tym roku zawodnicy oddali hołd Obrońcom Poczty Polskiej w Gdańsku w 1939 roku.

Podczas trzydniowego turnieju w Kartuzach rozegrano 260 walk

Do sali przy ulicy Piłsudskiego 10 w Kartuzach zjechało 319. zawodników z 88. klubów. Zawodnicy rywalizowali o tytuł Mistrza Polski K-1 Juniorów i Seniorów oraz o jesienne przepustki na Mistrzostwa Świata w Kickboxingu w Portugalii. Patronat nad imprezą objęli Instytut Pamięci Narodowej, Miasto Kartuzy, Polski Związek Kickboxingu, TVP 3 Gdańsk i Radio Kaszebe.

Wysyp medali dla Rebelii Kartuzy

Fenomenalnie spisali się podopieczni Patryka Zaborowskiego z Rebelii Kartuzy, zdobywając jeden złoty, 5 srebrnych i 6 brązowych medali. Aż sześcioro zawodników Kaszubskiego Centrum Sportów Walki walczyło w uroczystej gali finałowej o Puchar Kaszub w pełnej oprawie audiowizualnej. Złoty medal zdobył Adam Miłosz w kat. 75 kg junior młodszy.

W finałach turniejowych zmagań srebrne medale wywalczyli: Emilia Gruchała-Węsierska (52 kg), Karina Pioch (56 kg), Kacper Śleszyński (75 kg), Kamil Kąkol (81 kg), Kacper Cybula (waga ciężka).

- Cała piątka zostawiła serce i trud przygotowań w ringu, ale niestety to ręce przeciwników powędrowały tego dnia w górę -komentuje trener Patryk Zaborowski.

Brązowe medale to również ogromny sukces. Podczas zawodów w Kartuzach brąz wywalczyli: Margaret Kąkol (65 kg), Karolina Szymichowska (+60 kg), Robert Fierka (81 kg), Robert Gosz (63.5 kg), Nikodem Mielewczyk (86 kg, Nikodem Wilczewski (67 kg).

W walkach eliminacyjnych odpadli: Norbert Utkała (63,5 kg), Jakub Domaros (71 kg), Marcel Drewa (60 kg).

- Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu K-1 były spektakularnym sukcesem naszej drużyny – reasumuje trener Zaborowski. - Przyjęty przed laty plan szkolenia oraz wieloletnia praca z zawodnikami przyniosły efekt w postaci wielu medali nie tylko na tym ostatnim, kartuskim, ale też na wcześniejszych mistrzowskich zawodach. Natomiast gala finałowa z tak dużą liczbą Kaszubów, do tego na własnym podwórku, była swoistym zwieńczeniem wielomiesięcznej organizacji kartuskich mistrzostw. Mamy nadzieję, że trenerzy kadry narodowej K-1, dostrzegą potencjał zawodników Rebelii, co zaowocuje nowymi powołaniami.