Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Zespole Szkół Technicznych w Skarżysku podsumowano projekt Erasmus. Jego działania opiewały na kwotę 150 tysięcy euro. Zobacz zdjęcia

Amelia Sumara
Amelia Sumara
Podsumowanie Erasmusa w Skarżysku. Był to projekt o wartości 150 tysięcy euro. Zobacz zdjęcia z rozdania certyfikatów>>>
Podsumowanie Erasmusa w Skarżysku. Był to projekt o wartości 150 tysięcy euro. Zobacz zdjęcia z rozdania certyfikatów>>>Monika Bialik Pawlak
W Zespole Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej odbyła się uroczystość podsumowująca realizowane w szkole projekty edukacyjne w ramach programu Erasmus+, których wartość wyniosła 150 tysięcy euro.

Program Erasmus w Zespole Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej

Program Erasmus+ realizowany w Zespole Szkół Technicznych od wielu lat to nie tylko praktyki zawodowe dla uczniów, lecz także kursy i szkolenia dla kadry nauczycielskiej, a uroczystość była okazją do wręczenia europejskich dokumentów Europass-Mobilność potwierdzających zdobyte kompetencje i umiejętności oraz do wymiany doświadczeń poprojketowych.

Zobacz galerię zdjęć

Wraz z zakończeniem roku szkolnego w Zespole Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej zakończyły się dwa projekty realizowane w ramach programu Erasmus+. Są to:

  • Projekt praktyk zawodowych dla uczniów - „Staż zagraniczny – nowe doświadczenia – nowe kompetencje”.
  • Projekt szkoleń zagranicznych dla nauczycieli –„ Szkoła w Chmurze”.

W ramach projektu dla uczniów 63 uczniów we wszystkich nauczanych w szkole zawodach wyjechało na staże zagraniczne do Włoch - do Bari, Cagliari i Rimini oraz do Splitu w Chorwacji. W ramach praktyk zawodowych przez dwa tygodnie uczniowie zdobywali wiedzę i umiejętności w swoim zawodzie, szlifowali znajomość języka angielskiego oraz zwiedzali i poznawali kulturę innego kraju.

Swój warsztat pracy doskonalili także nauczyciele - w latach 2022-2023 siedemnastu nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej wzięło udział w zagranicznych kursach w Portugalii, Grecji, Turcji, Francji i Hiszpanii. W ramach tych szkoleń kadra ZST zdobywała wiedzę na temat wykorzystywania zasobów wirtualnych w pracy szkoły, poznała nowe metody pracy takie jak cyfrowe opowiadanie historii w klasie (digital storytelling) i najnowsze narzędzia WEB 3.0, doskonaliła znajomość pracy na platformie Microsoft 365 oraz dyskutowała na temat umiejętności XXI wieku niezbędnych we współczesnej szkole. Bardzo ważnym aspektem projektu była tematyka cyberprzemocy i aktualnych problemów związanych z zagrożeniem w sieci, a także ustanowienie skutecznych praktycznych strategii ochronnych dla dzieci i młodzieży w korzystaniu z nowych technologii.

Zobacz galerię zdjęć

Jednak projekt nie kończy się wraz z powrotem do kraju – zarówno uczniowie jak i nauczyciele podzielili się doświadczeniami zdobytymi na stażach i kursach ze swoimi koleżankami i kolegami.

W ramach upowszechniania wyników projektu odbyły się lekcje otwarte i szkolenia w ramach zespołów przedmiotowych i rad pedagogicznych, powstała baza scenariuszy zajęć i cyfrowych dokumentów oraz odbyła się szkolna debata na temat cyberprzemocy. Tradycyjnie już w szkole uczniowie – beneficjenci programu – przygotowali warsztaty z cyklu UCZNIOWIE-UCZNIOM, podczas których wykonywano fotograficzną kampanię marketingową produktu, projektowano elementy 3D i postawiono minielektrownię fotowoltaiczną. W szkole cały czas trwa również wystawa fotograficzna „Staż w obiektywie”.

Zobacz także

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skarzyskokamienna.naszemiasto.pl Nasze Miasto