Uczennica kartuskiej „Dwójki” najlepszą z dziewcząt w Ogólnopolskich Regatach Windsurfingowych

nadesłane/SP nr 2 Kartuzy
Kalina Szostek, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach, pod koniec maja uczestniczyła w Ogólnopolskich Regatach Windsurfingowych w Kaliszu. Startując w klasie Techno 5,8, pomimo młodego wieku, wywalczyła 2. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 1. wśród dziewcząt.

W dniach 28-30 maja w Kaliszu odbyły się Ogólnopolskie Regaty Windsurfingowe, zaliczane do cyklu Pucharu Polski. Do rywalizacji na wielkopolskiej ziemi stanęła m.in. Kalina Szostek, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach, występująca w barwach GKŻ Gdańsk.

Kalina startowała w klasie Techno 5,8. W trzydniowych zmaganiach odniosła duży sukces, zajęła bowiem 1. miejsce w swojej klasie wśród dziewcząt, z kolei w klasyfikacji generalnej ustąpiła jedynie reprezentantowi gospodarzy - Wojciechowi Jaśkiewiczowi z UJKS „Szturwał”. Warto przy tym zaznaczyć, że zawodniczka ze stolicy Kaszub w swojej klasie była jedną z najmłodszych, mając za rywalki w większości dziewczyny o rok lub dwa lata starsze.