Trzy srebrne medale Pucharu Polski dla zapaśników z Żukowa i Kartuz

Facebook/Zapasy Morena Żukowo
W dniach 23-25 września w Radomiu trwał III Puchar Polski w zapasach w stylu klasycznym. Na zawody pojechały skromne ekipy Moreny Żukowo oraz Cartusii Kartuzy. Łącznie reprezentanci naszego powiatu przywieźli z nich trzy srebra.

Pomimo nazwy rywalizacja w Radomiu miała międzynarodową obsadę. Na matach zmierzyli się ze sobą nie tylko polscy zapaśnicy, ale i zawodnicy z Ukrainy, Niemiec oraz Danii. Klub Wrestling Morena Żukowo reprezentowali w nich Oskar Leonarczyk i Artur Pituła. Obaj mogą zaliczyć swe starty do udanych, gdyż po ciężkich pojedynkach wywalczyli dwa srebrne medale.

- Jest to kolejny ogromny sukces naszych zapaśników. Jesteśmy mega szczęśliwi, że praca na treningach daje tak obfite owoce - komentuje klub Morena Żukowo.

Ze stolicy Kaszub z kolei do Radomia przybyli Karol Niklas i Paweł Janzen. Karol niestety na podium nie dotarł - pod dwóch zwycięstwach i dwóch porażkach zajął 14. miejsce. Startujący z kategorii 110 kg Paweł natomiast pewnie wygrał trzy z czterech walk, pech chciał tylko, że w czwartej nie podołał już oponentowi. Niemniej taki bilans przyniósł mu 2. miejsce w klasyfikacji, a tym samym - kolejny srebrny medal.

- To kolejny turniej, w którym Paweł wykonuje krok w kierunku dominacji w kraju - dumnie podsumowuje Cartusia.