Szachistka z kartuskiej „Dwójki” wicemistrzynią województwa wśród juniorek

Maciej Krajewski
nadesłane/SP nr 2 Kartuzy
Uczennica zerówki SP nr 2 w Kartuzach - Maja Wesołowska - zajęła drugie miejsce w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Szachach. - Grała bardzo ambitnie, nie poddała się po pierwszej przegranej rundzie - opisują władze szkoły.

24 kwietnia w Gdyni odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Szachach. Świetny występ w nich zaliczyła się młoda reprezentantka stolicy Kaszub - Maja Wesołowska, uczennica klasy „0” w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach.

Start nie był dla niej korzystny, ponieważ pierwszy swój pojedynek przegrała. Jak podkreślają władze szkoły, Maja jednak się nie poddała i walczyła dalej.

- Grała bardzo ambitnie, nie poddała się po pierwszej przegranej rundzie i kolejne 6 z 7 gier wygrała, zajmując finalnie 2. miejsce w województwie pomorskim w kategorii dziewcząt do lat 7 - relacjonuje Andrzej Karczerwski, wicedyrektor SP nr 2 w Kartuzach. - Tak duże osiągnięcie Mai świadczy o ogromnym potencjale uczennicy. Mamy nadzieję na kolejne sukcesy w kolejnych turniejach.

Ogromne podziękowania za ten niemały sukces należą się także trenerowi Mai - Tomaszowi Ciesielskiemu