Srebrny medal i trzecie miejsce w sztafecie ligi wojewódzkiej dla młodych pływaków z Kartuz

Maciej Krajewski
W sobotę 12 marca na 25-metrowej pływalni Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w swoich pierwszych startach w Lidze Województwa Pomorskiego wystąpiły dzieci w wieku 10-11 lat. Na zawodach zameldowała się 15-osobowa reprezentacja pływaków z Kartuz.

Uczniowie trzeciej klasy pływackiej, uczęszczający do tutejszej Szkoły Podstawowej nr 5, a na co dzień trenujący na pływalni „Nëczk”, w I rundzie ligi zmierzyli się z równolatkami z rocznika 2011 i 2012 z aż 17 pomorskich klubów. W zawodach zgłoszonych było w sumie 231 zawodników.

Starty odbyły się bez udziału publiczności, jednak organizator zapewnił bezpośrednią transmisję wideo z przebiegu. Kartuscy pływacy wykazali się dużym zaangażowaniem i bardzo dobrymi umiejętnościami technicznymi. 10-latkowie rywalizowali na dystansie 50 m stylem dowolny i klasycznym. Dziewczęta w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym (w składzie: Marcelina Gołuńska, Weronika Kwiatkowaska, Kinga Anders oraz Aleksandra Wójtowicz) wywalczyły bardzo wysoką trzecią lokatę, natomiast Filip Zdrojewski zdobył srebrny medal w starcie indywidualnym w stylu klasycznym.

Wyjazd na zawody został zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu sekcji pływackiej GKS Cartusia Kartuzy.