SP nr 2 w Kartuzach na 3. miejscu w Internetowym Pucharze Województwa w Szachach

Pod koniec kwietnia oraz w pierwszej połowie maja uczniowie kartuskiej „Dwójki” brali udział w szachowym Internetowym Pucharze Województwa. Młodzi szachiści z Kartuz swoją ofensywną grą wywalczyli na turnieju 3. miejsce w klasyfikacji szkół, nie zabrakło też reprezentantów w czołówce klasyfikacji indywidualnych.

W dniach 24 kwietnia oraz 3 i 10 maja uczniowie SP nr 2 w Kartuzach wzięli udział w Internetowym Pucharze Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych w Szachach. Młodzi szachiści grali zdalnie w trzech turniejach w dwóch kategoriach wiekowych: klas 0-3 oraz klas 4-8.

Reprezentacja kartuskiej „Dwójki” zdecydowanie stanęła na wysokości zadania - uczniowie walczyli o każdy punkt i łatwo nie oddawali żadnej partii. Dzięki ofensywnej grze młodzi kartuzianie z powodzeniem wywalczyli 3. miejsce w województwie, łącznie gromadząc na swoim koncie 68 punktów.

Najlepszy wynik indywidualny wśród reprezentantów „Dwójki” zdobył Jakub Sieniek, uzyskując 15 punktów na 21 gier i tym samym osiągając 7. miejsce w klasyfikacji generalnej. Na uznanie zasługują też występy Aleksandry Reszki (turniej klas 0-3), a także Krzysztofa Drewinga, Dominika Kobieli, Piotra Wesołowskiego, Stanisława Kuchty i Konrada Reszki (turniej klas 4-8).

- Sukces szachistów z naszej szkoły nie jest przypadkiem, uczniowie od początku pracy zdalnej trenują, rozgrywając przy komputerze szkolne turnieje dwa razy w tygodniu w ramach projektu „Dwójka Gra w Szachy Online” pod okiem trenera p. Tomasz Ciesielskiego - komentuje dyrekcja szkoły.

Pierwsze miejsce w Internetowym Pucharze Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych w Szachach zajęła Szkoła Podstawowa nr 6 w Kwidzynie (74,5 punktu), druga zaś była Szkoła Podstawowa nr 20 w Gdyni, która wyprzedziła kartuską „Dwójkę” o zaledwie półtora punktu.

(info: SP nr 2 Kartuzy)