Oceny piłkarzy Lechii Gdańsk za mecz z Zagłębiem Sosnowiec. Tomasz Neugebauer: Goli mogło być nawet siedem

Paweł Stankiewicz
Lechia Gdańsk wygrała z Zagłębiem Sosnowiec 4:0 na stadionie Polsat Plus Arena w rozgrywkach Fortuny 1. Ligi. Biało-Zieloni nie mieli większych problemów w tym meczu, wygrali pewnie, a wynik mógł być jeszcze wyższy. Sprawdźcie jakie oceny wystawiliśmy piłkarzom Lechii Gdańsk za mecz z Zagłębiem Sosnowiec.

Lechia Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec, Fortuna 1. Liga, 15.03.2024 r.

Lechia doczekała się wreszcie na rzut karny w tym sezonie ligowym. Wcześniej miała dwie "jedenastki" tylko na inaugurację rozgrywek w Głogowie z Chrobrym. Karnego pewnie wykorzystał Tomasz Neugebauer.

- Nie ma hierarchii. Trener wyznacza czterech, pięciu zawodników i kto się czuje pewnie, to bierze piłkę i strzela. Jak dwóch byłoby chętnych, to się dogadamy. U nas nie ma z tym problemu. Tak samo jakby ktoś inny chciał wykonać tego karnego - przyznał Tomek po meczu.

Pomocnik Lechii ocenił to spotkanie i swoją szóstą bramkę strzeloną w tym sezonie, dzięki czemu jest współliderem strzelców w zespole Biało-Zielonych.

- W pierwszej połowie nie zagraliśmy na swoim poziomie i dobrze, że udało się strzelić bramkę. Po przerwie to już była nasza gra. Tych bramek mogliśmy strzelić nawet siedem bramek. Indywidualność Camilo dała nam drugiego gola. Myślę jednak, że przy takiej grze prędzej czy później byśmy go strzelili. Cieszę się, że nazbierałem sześć goli w tym sezonie, ale dla mnie najważniejsze są zwycięstwa zespołu i to będę cały czas powtarzać - zakończył Neugebauer.

Oceny piłkarzy Lechii Gdańsk za mecz z Zagłębiem Sosnowiec Fortuna 1. Liga, 15.03.2024 r.

Bohdan Sarnawski - 5

Mocno się wynudził, bo rywale oddali zaledwie jeden celny strzał.

Dominik Piła - 6

Dobry występ. Pewny w defensywie i starał się pomagać drużynie pod branką rywali.

Andrei Chindris - 6

Zagrał pewnie, choć rywale nie zmusili do wielkiego wysiłku.

Elias Olsson - 6

Kolejny raz zagrał bardzo pewnie.

Miłosz Kałahur - 6

Wykonał swoje zadania w defensywie, ale w ofensywie był mniej widoczny. Nie zmienia to faktu, że już w pierwszej minucie mógł mieć asystę, ale nikt nie doszedł do piłki ostro zagranej w pole karne.

Iwan Żelizko - 6

Kolejny dobry występ, w którym miał kontrolę nad tym, co dzieje się na boisku.

Camilo Mena - 7

To był dobry mecz w jego wykonaniu. Camilo był aktywny i już w pierwszej połowie mógł strzelić gola. W drugiej części zdobył bramkę po bardzo efektownej akcji.

Tomasz Neugebauer - 7

Również widoczny w grze. Strzelił gola z rzutu karnego i to już szósta bramka Tomka w tym sezonie.

Rifet Kapić - 6

Dobry występ, choć bez liczb za bramki czy asysty.

Maksym Chłań - 5

Drugi mecz z rzędu, w którym jest mniej widoczny. Miał okazję bramkową, ale jej nie wykorzystał.

Tomas Bobcek - 4

Mały plusik za asystę. Śmiało mógł skończyć mecz z hat-trickiem, ale musi zdecydowanie popracować nad skutecznością.

Louis D'Arrigo - 5

Nic specjalnego nie pokazał po wejściu na boisko.

Łukasz Zjawiński - 6

Zrobił to, co należy do napastnika. Czyli wszedł na boisko z ławki i golem zakończył to spotkanie.

Kacper Sezonienko - bez oceny

Niczym specjalnym się nie wyróżnił. Bez oceny.

Loup-Diwan Gueho - bez oceny

Nie miał wiele pracy w defensywie, bo Zagłębie nie miało atutów. Bez oceny, bo grał za krótko.

Dawid Bugaj - bez oceny

Zakończył mecz z asystą przy czwartym golu, którego strzelił Zjawiński. Grał zbyt krótko, żeby go oceniać.