Dodaj zdjęcie profilowe

avatarMarta

Bydgoszcz

Wielkie dziecięce święto pływania w Kartuzach

2017-06-09 09:43:41

Wzmacnia koordynację ruchów, ćwiczy zręczność, daje poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie, a przede wszystkim dostarcza niesamowitej frajdy. Pływanie, bo o nim mowa, doczekało się swojego święta. Festiwal radości z pływania, organizowany w ramach programu Kinder+Sport, odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 11 czerwca w godzinach 10.00-14.00, na Kartuskiej Pływalni Nëczk na Osiedlu Wybickiego 36 w Kartuzach. W wydarzeniu tym weźmie udział około 120 dzieci ze szkół podstawowych z Kartuzach, a poprowadzi je znany dziennikarz radiowy - Bartosz Kańtoch. Udział w Festiwalu jest bezpłatny.

Podczas Festiwalu w Kartuzach przeprowadzonych zostanie szereg zabaw oswajających dzieci z wodą, a także wpływających na ich motorykę. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w pływackiej sztafecie, bawić się w wodnych tragarzy, pokonywać koła hula-hop niczym foki oraz szukać w basenie ukrytych skarbów. Wszystko to pod okiem profesjonalnych trenerów pływania.

Uatrakcyjnieniem Festiwalu będzie pokaz technik pływackich w wykonaniu zawodników z Akademii Pływania Marlin.

Festiwal Kinder+Sport „Radość z Pływania” to nie będą zwykłe zawody – będzie liczyła się przede wszystkim aktywność fizyczna i radość z nawiązywania znajomości i przyjaźni. W festiwalu udział wezmą adepci Akademii Pływania Marlin, którzy w ciągu całego roku szkolnego trenują w Gdańsku oraz w Kartuzach. Prócz konkurencji indywidualnych zawodnicy będą brali udział w sztafetach oraz zabawach, które mają za zadanie pokazanie dzieciom, że nauka nie zawsze musi byś nudna i monotonna, że można nabywać umiejętności pływackie poprzez zabawę w wodzie. Poprzez tego rodzaju działalność chcemy propagować aktywność fizyczną i pływanie jako sport na każdą pogodę - powiedziała Sylwia Kula-Gdaniec, instruktor nauki pływania z Kartuz.

Wszystkie dzieci, które wezmą udział w Festiwalu otrzymają medale oraz pamiątkowe dyplomy.

Naszą intencją jest, aby Festiwale Kinder+Sport „Radość z Pływania” nabrały rangi ważnych lokalnych wydarzeń, o których się mówi, na które się czeka i na których się jest. Zachęcamy całe rodziny, które wiedzą jak duża jest siła kibicowania, do odwiedzenia w tym dniu Kartuskiej Pływalni Nëczk - zapraszają przedstawiciele Zespołu Relacji z Mediami Ferrero Polska.

O programie Kinder+Sport „Radość z Pływania”

Kinder+Sport to program przygotowany przez Grupę Ferrero, w celu promowania aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. W Polsce realizacja programu oparta jest na trzech dyscyplinach sportowych: pływaniu, siatkówce i żeglarstwie.

Celem nadrzędnym Kinder+Sport „Radość z Pływania” jest rozwój kultury pływania w Polsce. Działania skierowane do dzieci, prowadzone są poprzez trenerów oraz pływalnie w całej Polsce. W ten sposób organizatorzy dbają o wspieranie aktywności sportowej wśród dzieci, angażują i motywują ich do nauki pływania oraz zabaw towarzyszących wspólnym spotkaniom na pływalniach, a także zachęcają do nabywania nowych umiejętności pływackich. Całość działań realizowanych w ramach programu Kinder+Sport „Radość z Pływania” objęta jest patronatem Ministra Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Kinder+Sport „Radość z Pływania” 2016/2017 jest trzecią edycją programu, w którym do tej pory udział wzięło ponad 100 tys. dzieci, ćwiczących pod okiem około 1200 trenerów. Akcją objętych jest już ponad 400 basenów, które cyklicznie wyposażane są w sprzęt do nauki pływania.

W Polsce – podobnie jak w innych krajach – dzieci i młodzież zapominają o radości, która jest związana z uprawianiem sportu i wspólnym spędzaniem czasu. W ramach programu Kinder+Sport firma Ferrero chce zmienić to podejście propagując sport, edukację sportową oraz aktywny tryb życia wśród dzieci i młodzieży w Polsce z wykorzystaniem trzech dyscyplin: siatkówki, pływania i żeglarstwa. Łącznie trzy programy Kinder+Sport w Polsce – siatkówka, pływanie i żeglarstwo – aktywizują co roku średnio ponad 75 000 dzieci i młodzieży.

Więcej informacji na stronie: www.kindersport.pl

Dodatkowych informacji udziela:
Beata Sadowska, PR Manager
Generations Sp. z o.o.
mail: b.sadowska@gnrs.pl
tel. +48 797 316 864

Jesteś na profilu Marta - stronie mieszkańca miasta Bydgoszcz. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj