Małe „misie” i duży miś w misiowych zawodach na Wieżycy-Koszałkowo

Lucyna Puzdrowska
Misiowe Zawody Wieżyca 2016 - rekordowa frekwencja!
Misiowe Zawody Wieżyca 2016 - rekordowa frekwencja! Lucyna Puzdrowska
Misiowe Zawody Narciarskie Wieżyca 2016 pobiły dotychczasowy rekord frekwencji. Podczas gdy w poprzednich edycjach na starcie stawało 20, 25 małych narciarzy, w tym roku do rywalizacji stanęło 40 małych i trochę większych „misiów”.

Na misiowych zawodach wszyscy opatuleni, w obowiązkowych kombinezonach, kaskach, z czerwonymi od emocji i z zimna policzkami. Choć na wjeździe do Wieżycy witała aura wiosenna, na stoku zima w pełni. To nic, że śnieg sztuczny, mrozi stopy tak samo jak prawdziwy. Stąd przytupywanie i rozcieranie zziębniętych rąk.
Małych zawodników misiowych zawodów wspierał duży misio, z którym dzieciaki chętnie pozowały do zdjęć.
Rywalizacja była zacięta i choć najchętniej każdy maluch stanąłby na najwyższym stopniu podium, to jednak medale i puchary trafiły do tych, którzy poradzili sobie w misiowych zawodach najlepiej i pokonali trasę najszybciej.

Najmłodsi

Wśród najmłodszych uczestników najlepiej poradziła sobie Oliwia Mroczkowska, a wśród chłopców Jerzy Kuźmicz. Na drugim miejscu podium stanęli Gaja Kurkowska i Adam Damaszke, a na trzecim Liliana Bartola i Bartosz Jankowski. Kolejne miejsca zajęli: Lena Jędryczka – najmłodsza, 4-letnia zawodniczka, Grzegorz Matusiak, Tomasz Bańczyk, Filip Brzeski i Ignaś Kucharski, najmłodszy, 4-letni zawodnik.

Szkolaki

Wśród dzieci szkolnych, tzw. szkolaków, na najwyższym stopniu podium stanęli Lena Kurkowska wśród dziewczynek i Szymon Kolka wśród chłopców. Drugie miejsce zajęli Tosia Hola i Jan Mydlarski, a trzecie Maja Niedziela i Igor Pawłowicz. W czołówce byli też: Maksymilian Zych, Błażej Pawłowicz, Antonina Długosz, Julia Fietkiewicz, Zoja Sygnda, Piotr Połomski.