Kartuzianki i żukowianie mistrzami

[email protected]
Siatkarki z Gimnazjum nr 1 w Kartuzach wywalczyły złoty medal.
Siatkarki z Gimnazjum nr 1 w Kartuzach oraz gimnazjaliści z Żukowa, wywalczyli pierwsze miejsce podczas II Powiatowej Gimnazjalnej Ligi Piłki Siatkowej.

Organizatorem ligi był Klub Sportowy "bat" Sierakowice przy udziale Starostwa Powiatowego w Kartuzach.
Finał dziewcząt z udziałem 4 drużyn odbył się w hali Gimnazjum w Sierakowicach. Zagrały w nim drużyny, które wyszły zwycięsko z pojedynków ćwierćfinałowych.

W pierwszych pojedynkach finału dość łatwo zwycięstwa odnosiły faworytki: gimnazjalistki z Kartuz i Chmielna, pokonując odpowiednio Sierakowice i Klukową Hutę 2:0. W drugiej rundzie łatwe zwycięstwo odniosły dziewczęta z Chmielna pokonując gospodynie - Sierakowice 2:0. Niezwykle zacięty był mecz Kartuz z Klukową Hutą, który ostatecznie zakończył się zwycięstwem kartuzianek 2:1.
Ostatnie mecze finału to walka o miejsca. W spotkaniu o brązowy medal zwyciężyły dziewczęta z Klukowej Huty.

W spotkaniu o pierwsze miejsce zawodniczki Gimnazjum nr 1 z Kartuz wygrały z Gimnazjum z Chmielna 2:1 i zapewniły sobie złoty medal.

Wcześniej zakończyły się rozgrywki ligowe chłopców. Mistrzami ligi zostali reprezentanci gimnazjum z Żukowa. Srebrny medal wywalczyli siatkarze z Gowidlina a brązowy z Sierakowic.
Siatkarki i siatkarze czterech najlepszych drużyn otrzymali puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Natomiast wszyscy trenerzy zespołów otrzymali pamiątkowe patery i nagrody.

- Jestem niezwykle szczęśliwy, iż inicjatywa naszego klubu spotkała się po raz kolejny z doskonałym przyjęciem przez szkoły gimnazjalne z terenu powiatu kartuskiego - powiedział Dariusza Zelewskiego, organizator ligi. W ubiegłym roku udział wzięło 15 zespołów - w tym 18. To ponad 200 uczniów regularnie, przez cały rok szkolny, trenujących i grających w szkołach w siatkówkę.