Wybierz region

Wybierz miasto

  Sebastian Riedel, Michał Kielak

  Hotel „Pod Orłem"
  Kartuzy, ul. 3 Maja/10, +48 58 736 66 02

  20:00 Czwartek, 21 kwietnia

  • 30zł

  Sebastian Riedel:
  Muzyk, gitarzysta. W 1993 założył zespół Cree, w którym gra do tej pory, będąc wokalistą i gitarzystą oraz autorem większości repertuaru. Syn Ryszarda Riedla i Małgorzaty Pol-Riedel, brat Karoliny.
  „Młody Riedel”, „syn Ryśka”, „chłopak tego z Dżemu” – to tylko niektóre określenia, jakich powszechnie używa się do przedstawienia Sebastiana Riedla. Syn legendarnego Ryszarda, wokalisty zespołu Dżem, wytrwale pracuje jednak na własną markę. Od najmłodszych lat towarzyszący swemu ojcu i zespołowi Dżem w trasach koncertowych, niejednokrotnie wpuszczany przez muzyków na scenę, by akompaniował Ryśkowi na harmonijce ustnej. Co naturalne, jednym z pierwszych marzeń Sebastiana było założenie własnego zespołu. Marzenie stało się rzeczywistością w 1993 roku. Wtedy to wraz z przyjacielem Sylwestrem Kramkiem założył zespół Cree. Swój udział w powstaniu Cree miał także Ryszard Riedel – był pomysłodawcą nazwy i pierwszym recenzentem poczynań syna.


  Michał Kielak:
  Michał “Cielak” Kielak (ur. 6 listopada 1977 w Poznaniu) — polski muzyk bluesowy, grających na harmonijce ustnej. Instrumentem tym zainteresował się w wieku 15 lat, rok później 1993 doskonalił umiejętności na warsztatach bluesowych w Zakrzewie. W 1995 roku nawiązał kilkuletnią współpracę z bydgoską grupą Green Grass, czego efektem były wydawnictwa Tańcz z nami (2001) i One Man Band (2004). W 2002 roku znalazł się w szeregach inowrocławskiego zespołu Szulerzy, z którym nagrał płyty Bez Ciebie (2003) i Pilnuj się! (2005), a także uczestniczył w fonograficznym projekcie Jaromi & Szulerzy Gra w piki daje wyniki (2004, reedycja 2009)...
  Obecnie poza macierzystą grupą regularnie występuje w projektach: Kulisz & Kielak, Roman Puchowski & Michał Kielak, Riedel & Kielak. Oraz gościnnie m.in z grupami Cree i Krzak. Pięciokrotny zwycięzca plebiscytu „Blues Top” pisma Twój Blues, w kategorii „Harmonijka ustna”

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Kto to powiedział? Będziesz zaskoczony! TOP cytatów 2018 QUIZ