Wybierz region

Wybierz miasto

  Marek Piekarczyk

  Kartuskie Centrum Kultury
  Kartuzy, ul. Klasztorna/1, +48 58 681 29 39

  17:00 Niedziela, 20 marca

  • 25zł

  Marek Piekarczyk:
  Wokalista występuje na scenie od 1969 r. Karierę zaczynał w zespołach: Biała 21., Sektor A. Na początku lat 80. dołączył do grupy TSA. Od 1982 roku TSA zaczęło wydawać płyty długogrające, a ich utwory okupowały czołowe miejsca na listach przebojów. Grupa została uznana za prekursora heavy metalu w Polsce. W latach 1986-1989 współpracował z Jerzym Gruzą i Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie zagrał rolę Jezusa w rock-operze „Jesus Christ Superstar”. Lata 1989-1991 to okres działalności w bocheńskim zespole „Ball's'Power”, z którym nagrał płytę „XES”.
  W latach 1992-1998 Piekarczyk mieszkał wraz z rodziną w Nowym Jorku, gdzie oprócz pracy w różnych zawodach, koncertował z miejscowymi artystami i występował na koncertach dla amerykańskiej Polonii. Po powrocie z USA Marek Piekarczyk stworzył projekt „Marek Piekarczyk i Przyjaciele” i koncertował w Polsce.
  W 2000. roku przyłączył się do projektu „Dom Muzyki” wspierającego budowę Domu Muzyki dla Artystów Niepełnosprawnych. Od roku 2002. śpiewa w zespole TSA, który po reaktywacji regularnie koncertuje. 24 października 2009 ukazała się solowa płyta Marka Piekarczyka pt. „Źródło”. W listopadzie 2014 r. ukazała się autobiografia Marka „Zwierzenia Kontestatora”, książka w postaci wywiadu rzeki przeprowadzonego przez Leszka Gnoińskiego. Marek Piekarczyk wraz z Tadeuszem Apryjasem i Jackiem Borowieckim pracują obecnie nad nowym materiałem studyjnym.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Kto to powiedział? Będziesz zaskoczony! TOP cytatów 2018 QUIZ